Donald Tuskék gőzerővel dolgoznak azon, hogy legyen egy saját Alekszej Navalnijuk

Ha másnak nem, ennek mindenképpen intő jelként kellene szolgálnia. Veczán Zoltán írása.

Donald Tuskot azzal vádolták, hogy az oroszokkal szövetkezve közre játszott Lech Kaczyński halálában. Még filmet is forgattak a szmolenszki tragédiáról.

Mint arról korábban lapunk is beszámolt, Donald Tusk is beszédet mond a baloldali ellenzék március 15-ei nagygyűlésén.
A napjainkban az Európai Tanács elnöki tisztségét is betöltő politikus beszéde kapcsán érdekesség, hogy
A rendszerváltás óta meghatározza a lengyel politikát Jaroslaw Kaczynski és Donald Tusk szembenállása, amelynek kapcsán olvasóink talán emlékezhetnek: Jaroslaw Kaczynski a szmolenszki repülőgép-katasztrófában elveszítette testvérét, egyúttal a párt akkori legfontosabb tartópillérét, az elnök Lech Kaczynskit.

A balesetet követően Lengyelországban felmerült, Tusknak is köze lehetett a balesethez.
Kaczynski egy interjúban szintén arról beszélt, szerinte elképzelhető Tusk és Putyin összejátszása
a repülőgép-katasztrófával kapcsolatban.
A tragédiát követően Kaczynski minden kapcsolatot megszakított Tuskkal, akinek miniszterelnöksége idején is csupán egyszer, Krím orosz megszállása után beszéltek. A két politikus viszonyáról ide kattintva olvashat bővebben.
A szmolenszki repülőgép-katasztrófát feldolgozó film egyébként már a Netflixen is elérhető.
Nyitókép: MTI/AP/Francois Mori