Olaf Scholz: Folytatjuk az üzleti együttműködést az energiaellátás területén Oroszországgal

2022. március 07. 18:21

A német kancellár szerint az Oroszországból érkező olaj- és gázszállítmányok „alapvető fontosságúak” az európai gazdaság számára.

2022. március 07. 18:21
null

Egyre gyakrabban merül fel az orosz energiaimport esetleges felfüggesztése az EU-ban a szankciók részeként, ezt forszírozza az Egyesült Államok és Ukrajna is, ám úgy tűnik, az EU legerősebb állama nem támogatja ezt az irányt.

Olaf Scholz német kancellár hétfői nyilatkozatában leszögezte: az Oroszországból érkező olaj- és gázszállítmányok „alapvető fontosságúak” az európai gazdaság számára. A német vezető szerint másképp nem biztosítható a fűtés, a közlekedés és az áramellátás. Scholz szerint bár sürgető feladat, hogy az EU alternatívákat találjon az orosz függőségre, ez szerinte „nem fog egyik napról a másikra megtörténni”.

Ezért a mi részünkről tudatos döntés, hogy folytatjuk az üzleti együttműködést az energiaellátás területén Oroszországgal”

Németország Olaszország mellett a másik uniós tagállam, amely a leginkább rá van utalva az orosz energiaimportra, de a magyar kormány is ellenzi, hogy energiaügyi kérdések a szankciók közé keveredjenek – írja a Politico.

Nyitókép: Michael Kappeler / dpa-Pool / AFP

Összesen 212 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Zod
2022. március 08. 08:20
https://www.zerohedge.com/commodities/shell-limits-some-heating-oil-sales-germany-shortages-develop "One of the most significant uncertainties of Russia's invasion of Ukraine and the West's potential sanctions of Russian energy imports is how it will affect the flow of oil and gas. Already, supply disruptions are materializing in Europe, where at least one oil major has begun to limit heating oil sales to wholesalers. Europe's largest oil company, Shell Plc, has limited sales of heating oil to wholesalers in Germany, according to Bloomberg, who spoke with two sources close to the matter. "
Jaxi
2022. március 07. 21:58
Nem tartott sokáig, hogy rájöjjön, hogy miről is szól ez a háború: A libsi Ny-i média csak terel a lényegről! Csak az volt a kérdés eddig, hogy melyik nagyhatalomnak sikerül először olyan bábkormányt hatalomra juttatni a legkorruptab európai országban, amelyik aláírja a termőföld privatizációs törvényt! Már a nácik is a II. világháború idején elszállították az ukrán föld egy részét Németországba, hogy feljavítsák vele a hazai talajt. Erre várt már a HVG is 2019-ben: https://hvg.hu/gazdasag/201908..
SigSauer
2022. március 07. 21:53
Talán majd megvilágosodtok, germánkáim, hogy az USA az EU-ban elsősorban most titeket akar nullázni ezzel az egész szartengerrel, ami a nyakunkba zúdult. Meg persze az oroszokat is. Ez utóbbi nem fog menni. Hozzá vannak szokva a nincshez, a legnagyobb területű ország (kaja ásványkincsek, etc.), egységes nép, még jobban össze fognak állni, mint 150M kicsi legó + Kína mindenben segít, főleg, hogy az ukrán termőföldek jó része kínai tulajdon és oda meg továbbra is kell a kaja. Aztán azt se felejtsük el, hogy az oroszok még nem vetettek be csúcstehnikát, csak tologatják a régi szarokat, amikből azért van bőven. 500 tankot vittek oda? A 12500-ból? :D Szerintem még van bőven. Abban kb. biztos vagyok, hogy nem lesz ukrán tengeri kijárat, Kijev után Odessza jön. Azt csak tippelem, hogy max a Dnyepernél (Kijevet és Odesszát leszámítva) megállnak vagy kb, ott és ennyi. Így legyen!
pumuklik
2022. március 07. 21:48
Kretén makiszar koporsójába újabb szeg!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!