Aranyérmes a kajakos Kiss Péter Pál

2021. szeptember 03. 06:58

A 18 éves paralimpikon a magyar küldöttség tizennegyedik érmét – a hetedik aranyat – szerezte.

Kiss Péter Pál aranyérmet nyert K1 200 méteren a tokiói paralimpián.

A KL1-es kategória magyar indulója, aki 2019-ben világbajnok lett Szegeden és kétszeres Európa-bajnok, már a csütörtöki előfutamban is nagyon meggyőzően evezett, saját futamát két bójasor különbséggel nyerte meg és összességében a legjobb időt lapátolta. A pénteki döntőben hasonlóan magabiztos volt, kilőtt a rajtból és egy bójasorral győzött.

A 18 éves kajakos, a sportág legfiatalabb paralimpiai bajnoka, aki nyolcéves korában a Guillain Barré-szindróma miatt deréktól lefelé lebénult, a magyar küldöttség tizennegyedik érmét – a hetedik aranyat – szerezte. Ugyanebben a számban Juhász Tamás hatodik lett.

(MTI)

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Összesen 12 komment

llnnhegyi
2021. szeptember 04. 12:35
Gratulálok! Szenzációsan szerepelt az egész olimpiai csapat! Köszönjük!
smokey eye
2021. szeptember 03. 19:53
Nahát, 200 m-en több, mint egy hajót vert a mezőnyre. Ez kb.olyan, mintha valaki a 100 m-es síkfutást 10 méter előnnyel nyerné.
Petkó Zsigmond
2021. szeptember 03. 13:25
Gratulálunk, és köszönjük!
NoFace
2021. szeptember 03. 10:56
Gratulálok Péter! Gratulálok minden, Magyar színekben versenyzőnek, akik most történelmet írtok ott a távoli Japánban!