Darrell West a Brookings Institute elnökhelyettese, a kormányzati tanulmányok csoportjának igazgatója és az innovációs technológiai központ szenior kutatója. Korábban a Brown University politikatudomány professzora, és az egyetem keretei között működő Taubman Center for Public Policy igazgatója volt. A TechTank társ-főszerkesztője, jelenleg mesterséges intelligenciát, robotikát a munkavégzés jövőbeni feltételeit kutatja.
A digitális forradalom és a mesterséges intelligencia egyre jobban áthatja a 21. századi világot. Véleménye szerint a technológia hogy alakítja a jelenkori világunkat és társadalmainkat?
A fejlett technológia az oktatástól és az egészségügytől kezdve a szállításon, a kereskedelmen át egészen a védelmi kérdésekig bezárólag szinte valamennyi szektort átformál. Egyfelől megszabadítja az embereket az unalmas, koszos és veszélyes munkák terhétől javítva ezzel életminőségünket. Segíti a kommunikációt és lehetővé teszi az online szolgáltatásokat. Ugyanakkor
a technológia fejlődése aggodalomra is okot ad a magánszféra, a tisztességesség, az átláthatóság és a biztonság terén.
Az algoritmusokat hiányos adatokkal tanítják be, ami megkérdőjelezi döntéshozataluk méltányosságát. Biztosítanunk kell ezért, hogy a technológiai innováció tiszteletben tartja az alapvető emberi értékeket és inkluzív gazdaságot teremt. Jelenleg ugyanis sokan azért nem részesülnek például a digitális forradalom előnyeiben, mert nincs hozzáférésük szélessávú hálózathoz. Nem tudnak állásokra jelentkezni vagy online vásárolni, szolgáltatásokat igénybe venni, illetve élvezni a digitális innováció további előnyeit.
Nemrég megjelent Turning Point Policymaking in the Era of Artificial Intelligence című könyvében amellett érvel, hogy a mesterséges intelligencia transzformatív hatású. A transzformatív hatása mellett miért gondolja úgy, hogy a mesterséges intelligencia fordulóponthoz érkezett?
A mesterséges intelligencia azért transzformatív hatású, mert valós időben képes adatokat, szövegeket és képeket elemezni, az értékelés alapján pedig intelligens döntéseket hozni. A gépi tanulás adatelemzéssel ötvözve összetett környezetben is gyors döntéshozatalt tesz lehetővé, ami számos területen képes boldogulni. A mesterséges intelligencia ugyanakkor azért érkezett fordulóponthoz, mert képességei elérték azt a határt, amely utópia vagy éppen disztópia irányába húzhat bennünket. Valamennyi mesterséges intelligencia alkalmazás a természeténél kettős hatású: lehet jó vagy kártékony célra is használni.
Az arcfelismerő szoftverek például tömeges megfigyelés célját éppen úgy szolgálhatják, mint az elveszett gyermekek felkutatását.
Ezen tulajdonsága miatt pedig nehéz a szabályozásuk, ugyanis nagy kihívást jelent az általuk kínált előnyök megőrzése úgy, hogy közben kiküszöbölik a negatív jellemvonásokat.