Elsöprő győzelmet aratott egy pár hónapja alakult párt Bulgáriában

Rumen Radev korábbi elnök alakulata nagyon simán nyert, de egy koalíciós társra szüksége lesz.

Laurel Hubbard 35 éven keresztül élt férfiként, Gavin néven, addig a férfiak között versenyzett.

Szinte biztos, hogy ott lesz a tokiói olimpián a transznemű új-zélandi súlyemelő, Laurel Hubbard – írja a Nemzeti Sport. Hubbard a világranglistán elért helyezésével jogosult arra, hogy kategóriájában, a női plusz 87 kilogrammban 43 évesen rajthoz álljon a tavalyról ez év nyarára halasztott tokiói ötkarikás játékokon.
Mint a lap írja, a sportoló egy évtizeddel ezelőtt még a Gavin nevet viselte, és hazájában az egyik vezető férfi súlyemelőnek számított. Harmincöt esztendősen visszavonult, és a helyi szövetségnél kezdett dolgozni, majd úgy döntött, hogy nemet változtat, és új nevet is kapott: Laurelként tért vissza a sportágba, de már a női súlyemelők mezőnyében.

A 2017-es világbajnokságon ezüstérmes lett, majd megnyerte a csendes-óceáni játékokat, a legutóbbi vb-n, 2019-ben pedig hatodikként végzett.
Nyitókép: Adrian Dennis / AFP