Politikai és pénzügyi vezetők is tartottak előadást a kínai Fudan egyetemen, többek között Soros György, valamint a Nemzetközi Valutaalap korábbi vezérigazgatója, míg Barack Obama egy sanghaji diákfórumon válaszolt a hallgatók kérdéseire, számol be a Magyar Nemzet. 2009 júniusában a magyar származású amerikai üzletember a többi között arról beszélt a válság kapcsán, hogy Kína kilábalása hatással lesz mind a világgazdaságra, mind a tőkepiacokra.
A Nemzetközi Valutaalap korábbi vezetője, Christine Lagarde 2015 márciusában az intézményt Kína egyik legrégebbi és legjobb egyetemének nevezte, és úgy fogalmazott, a világ második legnagyobb gazdaságának kulcsszerepe lesz a globális együttműködés új formájának kialakításában.
Barack Obama 2009 novemberében utazott Kínába. Ellátogatott Sanghajba, ahol a Fudan vezetői fogadták. Részt vett egy diákfórumon, amelyre több felsőoktatási intézményből, köztük a Fudan egyetemről is érkeztek hallgatók. Az amerikai elnök – aki a hallgatók kérdéseire is válaszolt – reményét fejezte ki, hogy a diákok közül sokan eljutnak az Egyesült Államokba.
Az intézményt 1905-ben alapították, 2,5 millió négyzetméteren helyezkedik el, laboratóriumok, kórházak is tartoznak hozzá, míg könyvtárában több mint 5,5 millió kötetet és számtalan digitális forrást tárolnak. A Fudan mintegy négyezer külföldi hallgatónak is otthont ad, akik a világ számos országából érkeztek oda tanulni. Mintegy harminc ország és régió több mint kétszáz egyetemével és kutatóintézetével létesített cserekapcsolatokat, így például a Harvard, a Yale és a Columbia Egyetemmel. A Fudan tagja az Universitas 21-nek is, amely a világ vezető egyetemeinek szövetsége.