Itt az új Alex Ferguson, aki a Manchester Unitednek 10 millió eurót is megért?
A Manchester United leendő vezetőedzője vont párhuzamot a legendával.
Úgy tűnik, a labdarúgó-lázadás rövid életű volt.
Az Európai Szuperligában (ESL) részt vevő mind a hat angol Premier League-csapat hivatalosan visszalépett, az esetről beszámolt a Nemzeti Sport is. A Manchester City volt az első klub, amely hivatalosan is visszalépett, a Chelsea másodikként jelezte szándékát. Ezt követően a másik négy csapat - az Arsenal, a Liverpool, a Manchester United és a Tottenham - is követte példájukat. A 12 csapatos Európai Szuperliga megalakítását vasárnap jelentették be, de a tervet széleskörű ellenérzés fogadta.
Szánják, bánják
A Liverpool azt közölte, hogy a tervezett szakadár ligában való részvételüket megszüntették. A Liverpool csapatkapitánya, Jordan Henderson a közösségi médiában megírta, hogy csapata kollektív álláspontja szerint nem akarják, hogy a Szuperliga létrejöjjön. „Nem tetszik nekünk, és nem akarjuk, hogy megtörténjen” - állt az üzenetben, amelyet több liverpooli játékostársuk is közzétett.
Az Arsenal nyílt levélben kért bocsánatot a szurkolóitól, és azt közölte, hogy „hibát követett el”, hozzátéve, hogy a szurkolók és a „szélesebb futballközösség” meghallgatása után visszalép.
A Manchester United közölte, hogy nem vesz részt a szuperligában. Mint írták: „Figyelmesen meghallgattuk a szurkolóink, az Egyesült Királyság kormánya és más fontos érdekelt reakcióit. Továbbra is elkötelezetten dolgozunk másokkal a labdarúgás világában, hogy fenntartható megoldásokat találjunk a futballra váró hosszú távú kihívásokra”
A Tottenham elnöke, Daniel Levy azt mondta, hogy a klub sajnálja a javaslat által okozott „aggodalmat és zaklatottságot”. Csatlakozásukat a következőképpen indokolták: „Fontosnak tartottuk, hogy klubunk részt vegyen egy lehetséges új struktúra kidolgozásában, amely a biztosabb pénzügyi fenntarthatóságra törekedett. Úgy gondoljuk, a sportágnak rendszeresen felül kell vizsgálnia a versenysorozatait annak érdekében, hogy a labdarúgás folyamatosan fejlődjön, és szerte a világon lázba hozza a rajongókat.”
A Chelsea közölte, hogy volt idejük átgondolni a helyzetet, amely után úgy döntöttek, hogy a Szuperligával kapcsolatos tervekben való részvételük nem felel meg a klub, a szurkolók és a széles futballközösség érdekeinek.
Egyre kevesebben vannak a Szuperligában
A Szuperligában hat angol csapat vett volna részt a spanyol Atlético Madrid, az FC Barcelona és a Real Madrid, valamint az olasz AC Milan, az Internazionale és a Juventus mellett. A tervek szerint az új versenysorozatnak 15 állandó tagja lett volna. Az ESL elnökének Florentino Perezt, a Real Madrid elsőszámú vezetőjét választották meg.
A tervet az Egyesült Királyságban elítélték a szurkolók, a futballhatóságok és a kormány miniszterei, akárcsak Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA), valamint a ligaszövetségek Európa-szerte.
Kép forrása: Paul Ellis / AFP
(MTI)