Az EU nyomon követi a tagállamok oltási folyamatait

2021. február 01. 18:06

Az EU járványvédelmi központja, amelynek a 27 uniós tagállamon kívül Liechtenstein, Norvégia és Izland is a tagja, hétfőn tette közzé honlapján az első – még korántsem teljes – adatokat.

2021. február 01. 18:06
null

Az Európai Unió Járványvédelmi és Betegségmegelőzési Központja (ECDC) honlapján található bejelentés szerint Covid-19 Vaccine Tracker (védőoltás-követő) nevű alkalmazás célja, hogy áttekinthetővé és összehasonlíthatóvá tegye a vírus elleni oltással kapcsolatos tagállami eljárási módszereket, stratégiákat, többek között az oltási kampányokat és az oltóanyagok területi elosztottságát. Előzetes adatokat szolgáltat továbbá a beoltottság tagállami arányairól is.

Az ECDC ezenkívül saját jelentésben fog beszámolni a tagállami oltási stratégiákról, amely egyben iránymutatással és részletes információkkal is szolgál a nemzeti egészségügyi hatóságoknak az oltások ütemezéseinek hatékonnyá tételéhez. Az ECDC által eddig összegyűjtött adatok szerint 8,23 millió adag vakcinát adtak be a tagországokban, bár a hivatal szerint a tényleges adatok ennél sokkal magasabbak, több ország még nem közölt adatokat.

(MTI)

Nyitóképen: Belga oltóközpont. Illusztráció. Fotó: Dirk Waem / BELGA MAG / AFP

Összesen 20 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
dr Justice
2021. február 02. 14:00
Nem élen jár, hanem nyomon követ. No comment!
mzperixx
2021. február 01. 20:04
Aki lemaradt, az követheti a nyomot, amíg azt is el nem veszti.
Menhetten
2021. február 01. 19:44
Azért kellett megvenni a kínait, mert jó drága? Annak a fele mehet tovább az előre egyeztetett ofshore számlára...
Menhetten
2021. február 01. 19:34
Vajon miért kell nekünk hétszeres áron a kínai vakcina, mikor heted annyiért lehet kapni a Pfizert? Vannak ötleteitek? Egy amerikai újságcikk szerint a kínai vakcina bevizsgálását Peruban a súlyos mellékhatásai miatt állították le. Ugyancsak ez az újságcikk mutat rá, hogy a kínai vakcina egy adagja 145 dollár, míg a Pfizer 20 dollár.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!