A tényellenőrzés kiforgatása: mit tanulhat a Lakmusz Zuckerberg kritikájából?
Áttekintettük, hogy a Lakmusz, Magyarország első tényellenőrző platformja hogyan reagált a hírre.
Február 15-én nyújtják be a törvényjavaslatot az ausztrál parlamentben.
Josh Fydenberg ausztrál pénzügyminiszter azt nyilatkozta a Reutersnek, hogy a február 15-i héten kerül a parlament elé a techóriásokat kvázi megsarcoló tervezet. A törvényjavaslattal kapcsolatban még a Google ausztráliai igazgatója úgy nyilatkozott, hogy elfogadása esetén a cégnek nem lenne más választása, mint kivonulnia az országból. Scott Morrison ausztrál miniszterelnök azonban erre az eshetőségre is felkészült: már megtörténtek a tárgyalások a Microsofttal azzal kapcsolatban, hogy amennyiben a Google beváltaná a fenyegetését, akkor a helyét a Bing tudná pótolni.
Lucinda Longfort, a Google ausztrál és új-zélandi kormányügyekkel foglalkozó igazgatója azt nyilatkozta a döntéssel kapcsolatban, hogy remélik sikerül a törvényhozásban a fenntartásaiknak hangot adniuk és egy olyan megoldást találni, ami mindenkinek megfelel.
Korábban még Mark Zuckerberg próbálta meg lebeszélni az ausztrálokat a fent említett szabályozásról, sikertelenül. A Facebook a mostani helyzettel kapcsolatban még nem adott ki nyilatkozatot.