Franciaország elszálló államháztartási hiánya: a szenátus felveti Macron elnök felelősségét
Az Eurostat szerint Franciaország az egyik legrosszabbul teljesítő ország az Európai Unióban.
Nagy-Britannia, Litvánia, Norvégia, Belgium és Franciaország is bekeményít.
Még legalább hat hétig otthon kell tanulniuk az angliai diákoknak – jelentette be Boris Johnson brit miniszterelnök szerda esti sajtótájékoztatóján, írta meg az Euronews. Hozzátették: március 8-a a legkorábbi időpont, amikor az iskolák talán újra fogadhatnak diákokat. Az intézkedések meghosszabbítására azért volt szükség, hogy megfékezzék a koronavírus új mutációjának terjedését. „Tudom, hogy az országban mindenki azt akarja, hogy nyissuk ki az iskolákat, amilyen gyorsan csak lehet, és biztosíthatom Önöket, hogy ez ennek a kormánynak a célja. De azt is tudom, hogy 37 ezer ember szenved Covidtól a kórházainkban, és a fertőzési ráta így is kiugróan magas, ezért mindannyiunknak nagyon óvatosnak kell lennünk” – közölte a brit miniszterelnök.
A portál megírta: Litvánia szintén bejelentette, hogy meghosszabbítja a karantént márciusig, annak ellenére, hogy az országban visszaesett az újonnan regisztrált fertőzöttek száma. A nem létfontosságú boltok, edzőtermek, színházak és mozik zárva maradnak, és a háztartások közötti találkozások nem megengedettek. Az Euronews hangsúlyozta: számos ország nemzetközi utazási tilalmat vezetett be: Norvégia, az Egyesült Királyság és Belgium megtiltották állampolgáraik külföldre utazását. Csak nyomós okkal lehet elhagyni az országot, például munkaügyben vagy egészségügyi indokkal – írták.
Közölték: az embereket figyelmeztették, hogy a reptereken, közutakon és vasúti határátkelőkön ellenőrzések várhatóak, és büntetik azokat, akik nem teljesítik a feltételeket. Franciaországban, ahol délután 6 órakor kezdődő éjszakai kijárási tilalom van érvényben, további szigorításokat tervez a kormány, mivel a korábbinál fertőzőbb variánsok egyre terjednek az országban – írta meg az Euronews.
(Euronews)