Számos területen sikerült előrelépnie Magyarországnak.
Magyarország esetében a strukturális alapok és az agrárpénzek kifizetéseinek 3,93 százalékát találta problémásnak az Európai Unió Csalás Elleni Hivatala. Az OLAF éves jelentését csütörtökön tették közzé Brüsszelben – derül ki az Euronews cikkéből.
„Toronymagasan vezeti Magyarország az Unió Csalás Elleni Hivatalának (OLAF) éves jelentésében szereplő listát, amely az uniós források felhasználásánál tett pénzügyi ajánlásokról szól. Ebben a rangsorban részletezik, hogy a kifizetéseknél milyen arányban kér korrekciós lépéseket az Európai Bizottságtól az OLAF a szabálytalanságok, illetve visszaélések miatt” – írja az oldal.
A vizsgálatok számát tekintve azonban javulás figyelhető meg. Korábban hazánk listavezető volt, ám most a hatodik a sorban Románia, Olaszország, Görögország, Lengyelország és Bulgária mögött.
„Javított Magyarország abban, hogy a nemzeti hatóságok milyen arányban tesznek lépéseket az OLAF ajánlásait követően. Ez 2019-ben Magyarországon 47 százalék volt, a tavalyi 45 százalék után.
Ezzel Magyarország a lista középmezőnyében foglal helyet. Tavaly egyébként Ville Itälä OLAF-igazgató találkozót kért Polt Péter Legfőbb Ügyésztől, mert nem volt elégedett azzal, ahogy magyar hatóságok csak elvétve emeltek vádat az OLAF ajánlásai alapján. Január 31-én volt a találkozó, mely után azt közölték, hogy a szervezeteik közti eddigi jó együttműködés további elmélyítésében állapodtak meg” – zárul a cikk.