Minden határt átléptek: már az Európai Unió Bírósága is vizsgálja, mit tettek Von der Leyenék
Újabb ügyben támadták meg az Európai Bizottságot.
„A magyar emberek több ízben világossá tették: nem akarják, sőt elutasítják, hogy Magyarországból bevándorlóország váljék” – fogalmazott Hidvéghi Balázs.
Magyarország álláspontja szerint erős külső határvédelemre van szükség, fokozni kell az együttműködést a migrációs származási országokkal, továbbá nem a bajt kell Európába hozni, hanem arra kell törekedni, hogy helyben segítsünk – közölte Hidvéghi Balázs fideszes európai parlamenti (EP-) képviselő szerdán Brüsszelben.
Brüsszel nem védte meg az EU külső határait
Az Európai Bizottság szerdán bemutatott új migrációs és menekültügyi javaslatcsomagja kapcsán a képviselő kijelentette, Brüsszel az elmúlt években nem volt képes megállítani a bevándorlást. Nem védte meg az EU külső határait, és nem küldte vissza azokat, akik illegálisan léptek be Európába. Ehelyett a bevándorlást állandósítani akarta, és kötelező betelepítéssel, kvótaalapú szétosztással akarta a tagállamokra erőszakolni azokat, akik törvénytelenül lépték át a határokat.
„A magyar álláspont 2015 óta egyértelmű és változatlan: nem kérünk a bevándorlásból. A magyar emberek több ízben világossá tették: nem akarják, sőt elutasítják, hogy Magyarországból bevándorlóország váljék” – fogalmazott Hidvéghi Balázs. Leszögezte, hogy a bevándorlókat nem betelepíteni, nem szétosztani kell a tagországok között. Mindenkit, aki belépett az EU területére, de nincs jogosultsága ott maradni, ki kell toloncolni.
A menekültügyi kérelmeket a határokon kell elbírálni
A menekültügyi kérelmeket a határokon kell elbírálni, még belépés előtt. Magyarország ezért a tranzitzónákra épülő, határ menti eljáráshoz hasonló elképzeléseket támogat. A menedékkérők elosztását illetően pedig a nemrég bemutatott osztrák állásponttal ért egyet, miszerint semmilyen kötelező betelepítési kvótáról nem lehet szó – húzta alá.
Kérdésre válaszolva Hidvéghi Balázs azt mondta, Brüsszelnek értékelnie kellene azokat az erőfeszítéseket, amelyeket a tagállamok, köztük Magyarország az uniós határok védelméért már korábban kifejtett, a ráfordított költségeket pedig meg kell térítenie.
(MTI)