Még egy remek hely a harmadik világháború kirobbantására – igencsak forrósodik a helyzet az Északi-sarkon
Nukleáris elrettentés, flották és bombázók – ez az a hely, ahol a Nyugat igazán tarthat Oroszországtól, mutatjuk, miért!
Vízválasztó választás előtt áll az Egyesült Államok. A két nagy párt alapjaiban más világlátás alapján, alapjaiban más politikai víziót, jövőképet kínál a szavazóknak. Sokan a korszakváltás előszelét érzik a levegőben a globális folyamatokat szemlélve, így különös tétje van a küszöbön álló elnökválasztásnak: hosszú évekre eldőlhet Amerika iránya.
Történelmi távlatokban is ritkán volt ennyire megosztott az amerikai nemzet, mint 2020-ban. A régi-új társadalmi konfliktusok felerősödőben, a két politikai párt által megtestesített két társadalmi, gazdasági vízió végletesen polarizálttá vált, a közös értékek közös halmazai szinte kiürültek.
Az amerikai elnökválasztás azonban nemcsak értékrendek, pártok, de ugyanúgy vezetői egyéniségek harca is. A héten pedig megismertük, kik állnak csatasorba a Republikánus, és immár a Demokrata Párt színeiben: a választók a kampány két és fél hónapja alatt dönthetnek a Trump-Pence és a Biden-Harris páros között.
Mit jelenthet Amerika számára most egy liberális vagy egy konzervatív győzelem? Joe Biden és Kamala Harris a megfelelő emberek-e a nagy várakozások és ígéretek megtestesítésére? Mennyire lesz erős a személyeskedő, negatív kampány?
Vendégünk: Ugrósdy Márton, a Külügyi és Külgazdasági Intézet igazgatója, Amerika-szakértő.
Műsorunk az alábbi felületeken is elérhető: