Beijedtek Orbán javaslatától a németek, fel is mondták gyorsan a sablondumát
Orbán még mindig nem azt teszi, amit elvárnának tőle a németek.
A szóvivő a történteket „a szólásszabadság durva elfojtásának” és a „másképp gondolkodás elleni harcnak” nevezte.
Brüsszel hallgatása bátorította fel a balti államokat arra, hogy blokkolják az orosz állami RT csoporthoz tartozó tévécsatornákat – jelentette ki Marija Zaharova orosz külügyi szóvivő csütörtöki moszkvai sajtótájékoztatóján. Kifejezte reményét, hogy a médiaszabadságra szakosodott nemzetközi szervezetek és a nemzetközi közvélemény állást foglal majd azzal kapcsolatban, hogy Lettország és Litvánia betiltotta hét RT-csatorna sugárzását. Észtország hasonló intézkedést mérlegel.
A szóvivő a történteket „a szólásszabadság durva elfojtásának” és a „másképp gondolkodás elleni harcnak” nevezte, azt hangoztatva, hogy Riga, Vilnius és Tallinn megsérti a tömegtájékoztatási eszközök működési szabadságára és az információhoz való szabad hozzáférés biztosítására vonatkozó kötelezettségeit. A balti országokban, ahol a Kreml propagandaeszközének minősítették az RT-t, a tilalmat azzal indokolták, hogy Dmitrij Kiszeljov, a holding vezérigazgatója uniós szankciólistán szerepel.
Zaharova valótlannak nevezte azokat a híreszteléseket, amelyek szerint Moszkva és Washington között tárgyalások folynak az Oroszországban kémkedés címén nemrégiben 16 évre elítélt Paul Whelan volt amerikai tengerészgyalogos kicseréléséről az Egyesült Államok börtöneiben tartott orosz állampolgárokra. A diplomata ugyanakkor „elfogadhatatlannak” nevezte a tengerentúli fogva tartási körülményeket. Kijelentette: Oroszország fenntartja magának a jogot, hogy válaszoljon a Nagy-Britannia által a Magnyitszkij-üggyel összefüggésben 25 orosz állampolgár ellen bevezetett személyes szankciókra. Zaharova a büntetőintézkedéseket barátságtalan lépésnek, az orosz belügyekbe való beavatkozásnak és az orosz igazságügyi rendszer befolyásolására irányuló kísérletnek nevezte.
(MTI)