Még egy remek hely a harmadik világháború kirobbantására – igencsak forrósodik a helyzet az Északi-sarkon
Nukleáris elrettentés, flották és bombázók – ez az a hely, ahol a Nyugat igazán tarthat Oroszországtól, mutatjuk, miért!
A rasszizmus és az erőszak elleni küzdelem nemes és igazságos, de az ilyen tüntetéseket még mindig nem lehet engedélyezni - emelte ki Sophie Wilmes belga ügyvezető miniszterelnök kedden.
A rasszizmus és a rendőri brutalitás ellen tiltakoztak vasárnap a belga főváros igazságügyi palotája előtt. A rendezvényen mintegy 10 ezer ember vett részt. Wilmes az egyik közösségi oldalra kedd este feltöltött videoüzenetében kijelentette, hogy a vasárnapi tüntetés semmiképpen sem teremthet precedenst arra, hogy a közeljövőben nagy létszámú eseményeket tartsanak Belgiumban. A kérdés hamarosan újra a nemzetbiztonsági tanács asztalára kerül, addig azonban a megengedett legnagyobb létszámú összejövetel legfeljebb 10 fős lehet.
Rámutatott, a járvány miatt bevezetett rendkívüli intézkedések nem a szabad véleménynyilvánítás jogának elfojtására, hanem a lakosság védelmére irányulnak. A 10 ezer fős megmozdulásról készült képek sokakban joggal kérdőjelezik meg az eddigi erőfeszítések hasznosságát, nem szabad azonban feladni – mondta.
„A vírus még mindig közöttünk van”
– fogalmazott a belga miniszterelnök.
Belgiumban hétfőtől engedélyezték a maximum 10 fős, magánjellegű összejövetelek megtartását, akár zárt térben is. A higiéniára és a biztonságos távolságtartásra vonatkozó szabályok minden esemény alkalmával nélkülözhetetlenek. A nagy létszámú rendezvények, mint a koncertek, fesztiválok vagy sportesemények megtartása augusztus végéig tilos.
Sophie Wilmes korábban a vasárnapi megmozdulás elhalasztását javasolta, a főpolgármester azonban engedélyezte annak megtartását. Philippe Close azzal magyarázta döntését, hogy más olyan fővárosok mellett, mint Párizs, London, Madrid vagy Róma a 400 millió európai uniós állampolgár fővárosa, Brüsszel sem maradhatott csendben a George Floyd halála miatt tartott globális megmozdulásokat illetően.
Az Egyesült Államokban országos megmozdulások kezdődtek Floyd halála nyomán, a rasszizmus és a rendőri erőszak ellen. A 46 éves afroamerikai férfi durva rendőri intézkedés következtében vesztette életét május 25-én Minneapolisban. Az eset nyomán a világ több országában szintén tüntetéseket tartottak az elmúlt napokban.
(MTI)