„Miközben az egyház elzárva tölti napjait, reménnyel telve imádkozva a „minden rendben” üzenet megérkezéséért, illetve azért, hogy az élet visszazökkenjen a rendes a kerékvágásba, az egyházi lét új lehetőségei bukkannak fel a horizonton. A pápa napi miséjét minden nap élőben közvetíti a Casa Santa Martaból a Vatican News. Azonos időben vagy valamivel később, de vele és segítőivel – két titkát, egy káplán és a testőrök - együtt ünnepelhetnek az emberek világszerte a virtuális térben. Másutt is a plébániák napi rendszerességgel közvetítik a miséket és áhítatokat, a püspökök általános feloldozásban részesítik a kórházi betegeket, a prédikátorok minden napra ajánlanak igét a Szentírásból a Facebook Live-on, és legalább néhány amerikai pap autós gyóntatásokat végez a plébániák parkolóiban.” (…) „Semmit nem tanultak a történelemből? Amikor az 1300-as években Európa lakosságának közel a harmada elpusztult a pestisjárványban, nagy szentek emelkedtek ki a tömegből, hogy szolgálják az embereket és csillapítsák félelmüket. Mellettük persze a hivatásos borúlátóknak is sok dolga akadt.” „Akárcsak a 14. században, most is úgy van: egyedül az biztos, hogy semmi sem biztos, illetve hogy amennyire lehet, törődnünk kell egymással.”
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.
Fiatal űrhajósunk üzeneteinek köszönhetően hosszú idő óta először éreztem magam igazán büszke magyarnak úgy, hogy ebben az érzésben nem volt jelen semmiféle politikai töltet. Krupincza Mariann írása.
A halál kapujában egészen különös módon nyílik meg a lélek, és az ember beavatást nyer a legmélyebb titokba. Ilyenkor, ebben az átmeneti időben a pap nemcsak tanú, hanem híd is ég és föld között.
Az esztergom-budapesti érsek kiemelte, amit a gyermekekért, az utánunk jövő nemzedékért teszünk, azt nem a remélt hála, a későbbi viszontszeretet érdekében tesszük, hanem azt az ajándékot adjuk tovább, amit mi is másoktól, végső soron magától Istentől kaptunk.
EZ egy elég zagyva írás, és az elég világos az eredeti szövegéből, hogy a szerzője nem nagyon ismeri a katolikus egyház történetét.
Pedig hát a múltat ismerni kellene, ha valaki a jövőről akar próféciálni ...