Úgy földbe állt a német vállalat, mint a gerely – búsulhatnak a románok
400 millió euró hiányzik, Romániában kongatják a vészharangokat.
Németország a jövőben nem ad menedékjogot a területére érkező klímamenekülteknek – derült ki a Budestag közleményéből.
„Azok a harmadik országból érkezők, akik kizárólag azért hagyják el otthonukat, mert a klímaváltozás hatásai negatívan érintik őket, nem minősülnek menekültnek a genfi egyezmény értelmében és a jelenleg hatályos nemzetközi jog szerint sem" – írja az Euronews a Bundestag oldalán tegnap közzétett közleményre hivatkozva.
„Az Európai Parlament által tavaly közzétett dokumentum szerint 2008 óta átlagosan 26,4 millió embernek kellett menekülnie a világon áradások, szélviharok, földrengések és szárazságok miatt minden évben. A klímaváltozás okozta természeti katasztrófák miatt lakhelyük elhagyására kényszerülő emberek száma évek óta nő – és a következő években csak még inkább fokozódni fog a helyzet” – írja a portál.
Klímamenekült vagy klímamigráns?
„A szakértők közt sincs egyetértés abban, mi is lenne ezeknek az embereknek a helyes megnevezése. Az ENSZ Nemzetközi Migrációs Szervezete szerint leginkább a »környezeti hatások miatti migráns« kifejezést lenne jó használni, azzal érvelve, hogy »a környezeti hatások miatti migráció nagyon sokféle lehet: néha erőltetett, néha önkéntes és gyakran a kettő közötti szürke zónában lévő okok miatti« – írja az Euronews. Hozzáteszik: „az Environmental Justice Foundation szervezete szerint azonban a klímaváltozásnak és az ehhez kapcsolódó migrációs mozgásoknak komoly hatása lesz a geopolitikára a következő években” – írja az Euronews.