Nem is titkolják az amerikaiak: Trump számára Orbán fontosabb politikus, mint Putyin
A Forbes egyszerű példával illusztrálta a helyzetet.
A Spectator szerkesztője, Douglas Murray szerint még mindig nincs érvényes definíciója a populizmusnak, a Brexit okait pedig nem érti a baloldal.
Felszálltam tegnap A Heathrow-n, és semmi nem történt. Engedtek felszállni Londonban, és beengedtek Rómába Olaszországban – kezdte beszédét Douglas Murray Rómában a Nemzeti konzervativizmusról szóló konferencián, melyen Orbán Viktor is beszél.
A baloldal állandóan egyre jobban balra tolódik, és csak tolódik és tolódik – mondta a brit közíró.
Nem szeretek trendeket elemezni a politikában – tett hozzá.
A populizmussal kapcsolatban elmondta: az a populáris, akit megválasztottak. Még mindig várunk a populizmus érvényes definíciójára – mondta Douglas Murray. Hozzátette: a Trump-szavazók nem érzik például, hogy valamiféle nemzetközi populista mozgalomnak lennének a részei.
A Brexit értelmezői gyakran félreértelmezték Nagy-Britannia kilépését az EU-ból. És a külföldi, főleg az amerikai és a német sajtó tévesen mutatja be a teljes brit népet, a New York Times pedig Boris Johsnsont pedig Donald Trump brit megfelelőjének tálalja, ami felületes és téves kép.
A britek ezek szerint azért szavaztak a kilépésre, mert xenofóbok, rasszisták, és az oroszok manipulálták őket – emlékeztetett.
Murray felidézte: az EP-n kitettek egy transzparenst, ami Walest, Skóciát és Észak-Írországot marasztalták, miközben a skótok négy éve a Nagy-Britanniában maradásra szavaztak. Nem Brüsszel dolga, hogy megmondja, ki lehet brit – figyelmeztetett a Spectator szerkesztője.
Murray szerint az EU számonkérhetetlenné vált a választók számára, a britek ezért szavazták ki magukat az államközi együttműködésből.
A nemzeti gondolattal kapcsolatban megjegyezte: a nemzet a nép kultúrájában és hagyományában való élés, a többes szám első személy, semmi más.
A Nemzeti Konzervativizmus konferenciát először 2019 nyarán rendezték meg Washingtonban. A mostani római rendezvényen felszólal többek közt Douglas Murray, a Spectator szerkesztője, az Európa furcsa halála szerzője; Roberto de Mattei olasz közíró; John Fonte; John O'Sullivan, a Danube Institute elnöke; Thierry Baudet holland politikus; Georgia Meloni, a Fratelli d'Italia olasz konzervatív párt elnöke; Ryszard Legutko lengyel filozófus, a PiS EP-képvioselője; Marion Maréchal francia nemzeti politikus, Le Pen unokája; az amerikai Hudson Intézet munkatársai; Thierry Baudet holland politikus, A határok jelentősége című kötet szerzője; és sokan mások. A konferencia elnöke Yoram Hazony.