Julián Castro távozásával 14 demokrata párti jelölt maradt versenyben az elnökjelöltségért folyó küzdelemben.
Az Obama-kormányzat korábbi lakásügyi és városfejlesztési minisztere volt üzenetében ógy fogalmazott:
A 45 éves politikus hozzáfűzte: nem hagyja abba a harcot azért, hogy „Amerika olyan ország legyen, ahol mindenki számít. Remélem, hogy ebben a küzdelemben csatlakoznak majd hozzám, és egy nap győzni fogunk”.
Julián Castro tavaly januárban jelentette be, hogy indul a Demokrata Párt elnökjelöltségéért. Kampányában
Gyakran különböztette meg magát a többi elnökjelölt-aspiránstól azzal, hogy ő az első spanyolajkú jelölt. Egyes kommentátorok emlékeztetnek arra, hogy a demokrata párti elnökjelölt-aspiránsok országos tévévitáiban jól szerepelt, többnyire a migrációról és a rendőri erőszakról tett kijelentéseivelhívta fel magára a figyelmet.
A felmérésekben általában két százalékos volt a népszerűsége, s ezt az arányt soha nem is sikerült meghaladnia. A politikusok közül egyetlen befolyásos demokrata párti személyiség biztosította őt a támogatásáról, mégpedig öccse, Joaquin Castro képviselő, a kongresszus spanyolajkú politikuscsoportjának elnöke.
A texasi születésű Castro már novemberben jelezte, hogy amennyiben nem sikerül jelentősebb összeget gyűjtenie a kampányára, kiszáll a versenyből. A The New York Times című lap adatai szerint hívei és támogatói több mnt 800 ezer dollárt gyűjtöttek, ám ez messze elmarad a többi elnökjelölt-aspiráns kampányának rendelkezésére álló összegtől. Bernie Sanders, vermonti szenátor például szerdán azt jelentette be, hogy egyedül az októberi szívrohama óta a kampányára több mint 34 millió dollárt adományoztak.
(MTI)