Elemző: nem a Fidesz legfőbb érdeke, hogy nyilvánosságra kerüljön Magyar Péter legsötétebb titka

Az sem maradt sokáig rejtély, miért „ijedhettek meg egy ágy képétől” a baloldalon.

Ilyen magas rangú muszlim vezető még soha nem lépett be a tábor területére.
Mohamed al-Issa a mekkai központú Muszlim Világszövetség vezetője csütörtökön látogatást tett Auschwitzban. Ilyen magas rangú muszlim vezető még soha nem lépett be a tábor területére — írja az Algemeiner.
„Szent kötelesség és egyben nagy megtiszteltetés, hogy itt lehetek holokauszt-túlélők gyermekeivel, valamint a zsidó és muszlim közösség tagjaival. Emberiség elleni bűncselekmények voltak azok a felfoghatatlan cselekedetek, amelyekről ma megemlékezünk” – hangzott el Mohamed al-Issa beszédében.

Nem ez volt az első eset, hogy al-Issa közelebb hozta egymáshoz a judaizmust és az iszlámot, 2018-ban például ellátogatott az amerikai Holokauszt Múzeumba, ahol nyilvánosan elítélte a holokauszttagadást.
(Fotó: Reuters, Kacper Pempel)