A portugál biztosjelölt jogállamisági feltételekhez kötné a kohéziós támogatások kifizetését

2019. október 02. 22:53

Bár az automatikus összekapcsolás nem kívánatos, Elisa Ferreira szerint lehetővé kell tenni az uniós források felfüggesztését.

2019. október 02. 22:53

Eseti alapon jogállamisági feltételekhez kötné a közösségi támogatások kifizetését, de nem alkalmazna erre automatikus mechanizmust Elisa Ferreira, akit a „kohézió és reformok” nevű portfólió élére jelöltek a novemberben hivatalba lépő Európai Bizottságban.

A portugál jelölt az Európai Parlament (EP) illetékes szakbizottságának szerdai meghallgatásán rámutatott, hogy érzékeny kérdésről van szó. Az automatikus összekapcsolás szerinte nem kívánatos, ugyanakkor kiemelte, hogy lehetővé kellene tenni az európai uniós források felfüggesztését, amennyiben erre szükség van. Hozzátette, súlyos gazdasági válság esetén viszont ezen felfüggesztés visszavonására is javaslatot tehetne a brüsszeli testület. Leszögezte, hogy a lehető legmagasabb összeget kellene fordítani a közös költségvetésből a kohézió támogatására, bár elismerte, hogy a fennálló körülmények miatt a mozgástér ebben korlátozott. Kitért arra is, hogy az EU-nak ideje lenne újabb önálló forrásokra szert tennie.

A szociáldemokrata politikus azt mondta, hogy a 2021-2027-es büdzsékeretre vonatkozó már meglévő javaslat lesz a kiindulási alap, de elképzelhetőnek tart bizonyos módosításokat. Beszélt arról is, hogy pénzügyi alapot kellene mielőbb felállítani, amellyel az ipari, széntermelő, magas szén-dioxid-kibocsátású régiók gazdaságának kizöldítését támogatnák, és elmondta, hogy erre vonatkozóan már mandátuma első száz napjában javaslatot kíván benyújtani. Kérdésre válaszolva elmondta ugyanakkor, hogy ennek a finanszírozásával kapcsolatban egyelőre nem tud részleteket mondani.

A szakbizottsági koordinátorok 24 órán belül értékelik a meghallgatást. A sajtó hírei szerint eddig három jelöltet, a lengyel Janusz Wojciechowskit, a svéd Ylva Johanssont, illetve a francia Sylvie Goulard-t nem hagyták jóvá rögtön a koordinátorok, ők írásbeli kérdéseket kapnak, amelyek megválaszolását követően esetlegesen ismét meg kell majd jelenniük az illetékes EP-bizottságok előtt.

(MTI)

Összesen 20 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
pot_ember
2019. október 03. 08:25
A nyáron jártam Portugália déli részén. Több mint 33 év uniós tagság után nem tűnt nálunk sokkal fejlettebb államnak. Rengeteg romos kerítés, romos házak, konténerházas cigány? telepek. Néhol olyan mintha időutazáson vennénk részt (persze nem a jövőbe). Ha nálunk is ilyen lesz a fejlődés 2047 -ig (33 év eu-s tagság) lehet jobb lett volna a szabadkereskedelmi szerződéseknél maradni. Szóval megítélésem szerint, Portugáliának sem több bevándorlóra, hanem hazájukat szolgáló vezető politikusra lenne szüksége.
békalepcse
2019. október 03. 00:33
Hazug disznó! Nem ebben állapodtunk meg, ilyen nem volt a szerződésben! Mi előre oda adtuk ennek a kompenzációnak az árát, most kérjük a részletek kifizetését! Az eu részletletagadásos csalást követ el a felemlegetésével is!
Az ajtónak támaszkodni tilos
2019. október 03. 00:12
Magyarország jogállam.
Amon-Li-Sa
2019. október 03. 00:07
Ez a "jogállamiság" kifejezés kezd kisértetiesen hasonlítani a " szocialista erkölcs"-re.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!