„Ilyenben még nem volt részem” – másodpercekig tartó szabadesés, pánik a magyar válogatott repülőgépén
Tombolt a vihar, ezért komoly rutinra volt szüksége a pilótának.
Az amerikai kormány ellenzi a Szíriában indított török offenzívát, amely akár komoly következményekkel is járhat Ankara számára.
Az amerikai védelmi minisztérium az Északkelet-Szíriában indított török hadművelet leállítását szorgalmazza, mielőtt az ottani helyzet helyrehozhatatlan következményekkel járna – közölte a Pentagon szóvivője pénteken.
Jonathan Hoffman a közleményben Mark Esper amerikai védelmi miniszternek a török hivatali partnerével folytatott csütörtöki telefonbeszélgetésére hivatkozott. Hoffman szerint az amerikai tárcavezető világossá tette Hulusi Akar török védelmi miniszternek, hogy az amerikai kormány ellenzi a Szíriában indított török offenzívát, amely akár komoly következményekkel is járhat Ankara számára.
„Esper megerősítette, hogy bár az Egyesült Államok nagy becsben tartja a bilaterális stratégiai kapcsolatait, ez a beavatkozás komoly következményekkel járhat Törökországra nézve” – olvasható a közleményben.
Az amerikai külügyminiszter rávilágított arra is, hogy Törökország cselekményei árthatnak a Szíriában állomásozó amerikai csapatoknak, akárcsak az Iszlám Állam terrorszervezettel szemben elért eredményeknek is. A telefonbeszélgetésben Esper egyben határozottan sürgette Törökországot, hagyjon fel az Északkelet-Szíriában folytatott műveletével. A miniszter szerint ez javíthatná annak kilátásait, hogy az Egyesült Államok és partnerei, illetve Törökország közös megoldást találjanak a helyzet feszültségmentesítésére, mielőtt az helyrehozhatatlanná válna.
Recep Tayyip Erdogan török elnök október 9-én jelentette be, hogy a török hadsereg és helyi szövetségese, a Szíriai Nemzeti Hadsereg (SNA) ellenzéki fegyveres csoport Béke Forrása fedőnéven hadműveletet indított Északkelet-Szíriában a Törökország által terrorszervezetnek minősített, Népvédelmi Egységek (YPG) nevű kurd milícia, valamint az Iszlám Állam dzsihadista terrorszervezet ellen. Az offenzíva deklarált célja az, hogy elhárítsa a Törökország déli határát Ankara szerint fenyegető terrorveszélyt, továbbá egy biztonsági övezetet létrehozva szavatolja a Törökországban tartózkodó szíriai menekültek hazatérését.
(MTI)