Igazi dalos pacsirta lett Magyar Péter a kamerák kereszttüzében (VIDEÓ)
Aztán hátat fordított és elsétált.
A latin-amerikai ország szerint alig kapnak segítséget a nemzetközi közösségtől.
A Kolumbiába tömegesen érkező venezuelai menekültek szükségletei már meghaladták az ország teljesítőképességét, és a latin-amerikai állam a szükséges nemzetközi támogatások alig harmadát kapta meg – jelentette ki kedden Carlos Holmes Trujillo kolumbiai külügyminiszter. A migránsok szükségletei „már hónapokkal ezelőtt meghaladták a kolumbiai állam erőforrásait” – húzta alá a miniszter, aki Eduardo Steinnal, a Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) és az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága (UNHCR) közös, venezuelai menekültekkel és migránsokkal foglalkozó különleges képviselőjével tartott sajtótájékoztatót.
Kolumbiának 2200 kilométer hosszú közös határa van Venezuelával, és messze a legtöbb menekültet fogadta be a súlyos gazdasági és politikai válsággal küszködő országból. A miniszter elmondta, hogy csak az utóbbi három hónapban 111 ezer újabb menekült érkezett az országba, több mint 1,4 millióra duzzasztva az országban tartózkodó venezuelaiak számát.
Trujillo szerint 2020-ban a venezuelai migránsok száma 8 millió fölé emelkedhet a térségben, akik közül 3 millióan valószínűleg Kolumbiában kereshetnek menedéket.
A miniszter közölte azt is, hogy országa augusztus 14-ig bezáróan 96 millió dollár támogatást kapott idén, hogy megbirkózzon a migrációs hullámmal. Ez azonban csak 30 százaléka a szükségesnek, és fejenként mindössze 68 dollárt jelent, ami jóval elmarad a szíriai, illetve dél-szudáni menedékkérőket befogadó államoknak juttatott összegektől. Az ENSZ adatai szerint 2015 óta több mint 4 millióan hagyták el Venezuelát. Stein a migrációs folyamatot „az utóbbi idő legnagyobb kivándorlásának” jellemezte a térségben.
Venezuela történetének egyik legsúlyosabb politikai és gazdasági válságát éli át, emellett elkeseredett hatalmi harc folyik Nicolás Maduro elnök és ellenzéke között.
(MTI)