Csak úgy dől a francia közpénz a Bernard-Henri Lévyről szóló dokumentumfilmre

2019. május 07. 21:05

Az Arte is pénzt ad. Ki nem találnák, ki ül a csatorna felügyelő bizottságában!

2019. május 07. 21:05

Dokumentumfilm készül Bernard-Henry Lévyről és színdarabjáról, a Looking for Europe-ról, amit a francia filozófus Magyarországon is bemutatott. A film finanszírozásában több csatorna is részt vesz. A Canal Plus nevű kereskedelmi adó 300 ezer euróval szállt be a produkcióba, míg két állami csatorna, a France 2 és az Arte 230, illetve 200 ezer eurót adnak a projektre – tárta fel a Le Canard enchaîné nevű francia hetilap, a cikket a Sputniknews szemlézi.

A dolog érdekessége az, hogy BHL maga is tagja az Arte működését felügyelő testületnek. „Ki ellenőrizne jobban bennünket, mint saját magunk?" – állapította meg a Le Canard enchaîné.

A Bernard-Henri Lévyt bemutató portrécikkünket ezen a linken olvashatják.

Összesen 32 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
catalina9
2019. május 08. 17:26
Csak úgy dől a francia közpénz a Bernard-Henri Lévyről szóló dokumentumfilmre" hát egy zsidó, libsi krakélerre ne dőlne...nehogy má....
Válasz erre
3
0
tevevanegypupu
2019. május 08. 06:36
A francia kormányok, a miniszterek és államtitkárok többésge zsidó..szeretik egymás a gyerekek. Tán Mitterand indította el ezt a vonalat..Ő maga persze nem volt zsidó..de a II. világháboruban kissé "megkérdőjelezhetően" balanszírozott..gondolom muszáj volt neki aztán..Élete végén megint elővették és szekírozták a Vichy kormánnyal való kapcsolatát..de ettőll függetlenül bármit megtehetett..szeretőjét és lányát például államköltségen tartották luxuskörülmények között..BHL kis állami támogatása semmiség ahhoz képpest, amennyibe támogatói, a szocialisták kerülnek a franciáknak..
Válasz erre
13
0
eresgé
2019. május 08. 01:11
Semmi gond, ha ez belefér az európai értékekbe, akkor innentől kuss.
Válasz erre
12
0
cutcopy
2019. május 07. 23:35
"BHL maga is tagja az Arte működését felügyelő testületnek" Jó hát ezek egymást pénzelik és díjazzák, mint ahogy Junckert az év vezetőjévé választó zsűri elnöke Ann Mettler, Juncker "helyettese" volt..
Válasz erre
15
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!