Ahol sivatag van, ott erdő lesz

2019. március 11. 15:55

Kevesebb is a homokvihar Belső-Mongóliában.

2019. március 11. 15:55

Az elmúlt hét évben 445 millió fát ültettek a kínai Belső-Mongólia autonóm tartományban a homokviharoktól való védekezés céljából és az elsivatagosodás megakadályozására. A hét év fásítási akcióiban 76,6 millió önkéntes vett részt – közölte a tartomány erdő- és legelőgazdálkodási hivatala az újabb, március 12-i faültetési nap (Arbor Day) előtt.

Az erdősítés az észak-kínai tartományban 2012-ben vett lendületet, amikor faültetési célokat szabtak meg a helyi illetékeseknek és ösztönözni kezdték önkéntesek részvételét a fásításban. Kínában 1981-ben kezdték bevonni a lakosságot a fásításba, azóta 400 ezer hektáron 1,7 milliárd fát ültettek el Belső-Mongóliában, ahol több nagy sivatag is található.

Az elsivatagosodás elleni intézkedéseknek tulajdonítják, hogy csökkent a homokviharok száma Kína északi részén az elmúlt évtizedekben.

(MTI)

Összesen 34 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
röviden
2019. március 12. 17:32
Külső-Mongóliában meg demokrácia van.
atila68
2019. március 12. 08:18
Locsolni ki fog?
KannibálTatárÚr
2019. március 12. 00:04
A 400000 hektár az 4000 km2, csak így jobban elképzelhető. Szép, szép a fásított terület, de a sivatag azért keletkezik, mert kevés a csapadék. Ezt hogyan oldják meg?
békalepcse
2019. március 11. 18:09
Még a végén kiderül, vissza lehet foglalni a sivatagokat, ha nem csapoljuk le a a vizeket és a talajt növényzettel takarjuk. Az viszont nem mindegy milyen flórát teremtünk, mert ahhoz előbb utóbb fauna is társulni fog és a flóra határozza meg, mi lesz képes életben maradni azon a tájon. Az európai kultúrsivatagban is halódik a fauna, pedig még itt látszólag nincs is nagyobb baj... Pedig tömeges kihalás korát éljük, úgy, hogy a nagy részét a kihaló növényeknek, állatoknak nem is sikerült megismerni!!! Például a rovarok száma csökkent le drasztikusan az elmúlt pár évtizedben, amit nagyon észre sem vesz a köznapi ember, de az ökoszisztémára brutális csapással van. Lényegesen nagyobb szerepük van az ökoszisztéma fenntartásában, mint azt eddig bárki is gondolta volna. Véget kéne vetni a monokultúrás növénytermesztésnek, mielőtt kiírtjuk vele magunkat.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!