Az Iszlám Állam, amely egykor kiterjedt területeket tartott megszállás alatt Szíriában és Irakban, mára katonai vereséget szenvedett mindkét államban, s a dzsihadistái a két ország közötti sivatagos térségbe szorultak vissza.
Bagdadi hollétéről, illetve arról, hogy életben van-e egyáltalán, ellentmondásos információk vannak. Egyes szakértők úgy vélik, a terroristák vezére a szíriai-iraki határnál elterülő sivatagos térségben rejtőzik azóta, hogy az általa az iraki Moszulban 2014-ben kikiáltott kalifátus elveszített minden várost és települést, amelyet egykor uralma alatt tartott.
Bagdadi legutóbbi üzenetét – egy 46 perces hangfelvételt –, amelyben a Nyugat elleni támadásokra és a harc folytatására buzdította híveit Szíriában és Irakban, szintén az al-Furkán tette közzé még tavaly szeptemberben.
(MTI)