Nagy botrány jön: saját testükkel védenék az illegális bevándorlókat Trumpéktól Denverben
Ötezren leszünk, és még ötvenezren, ha jöttök. Jobb ha nem szórakoztok velünk! – üzente a megválasztott elnöknek a szélsőséges demokrata polgármester.
Pat Buchanan amerikai közíró szerint Trump külpolitikája fordulatot jelent a korábbi, uralkodó washingtoni agendához képest. A konzervatív véleményformáló szerint zavartalan lehet az amerikai-orosz közeledés a jövőben.
Az amerikai külpolitika történelmi irányváltását jelzi a helsinki orosz-amerikai csúcstalálkozó, ahogy azt keddi, több konzervatív újságban megjelent kommentárjában Pat Buchanan konzervatív közíró hangsúlyozta, aki a többi között Richard Nixon, majd Ronald Reagan egykori elnökök közeli munkatársa volt a Fehér Házban.
Buchanan szerint Donald Trump amerikai elnök a Vlagyimir Putyin orosz államfővel tartott csúcstalálkozóján (és korábban, a brüsszeli NATO-csúcsértekezleten) elhangzott kijelentéseivel olyan „történelmi irányváltást" jelzett, amely meghatározhatja nemcsak saját elnöksége sorsát, hanem az Egyesült Államok jövőjét is.
„Trump visszautasította a második világháború vége óta az amerikai külpolitikát uraló alapvető elveket" – állapította meg Buchanan, utalva arra, hogy az amerikai-orosz viszony megromlásáért Donald Trump nem egyértelműen Vlagyimir Putyint tette felelőssé. A szerző szerint az amerikai elnök ebben a kérdésben elutasította a neokonzervatívok és a velük szövetséges intervencionista (beavatkozáspárti) liberálisok agendáját és a szerinte háborút pártoló washingtoni agytröztökét is.
Pat Buchanan Donald Trump brüsszeli, nagy-britanniai és helsinki tárgyalásaiban „egyértelmű, következetes és meglepő üzenetet" látott, és azt szűrte le, hogy „nem lesz második hidegháború". Vagyis az Egyesült Államok nem hagyja, hogy a Krím bekebelezése és az ukrajnai oroszbarát lázadóknak nyújtott moszkvai segítség megakadályozza az amerikai-orosz közeledést és partneri kapcsolatokat.
(MTI)