Szintén nem támogatják a mélyebb integrációt a „megszorítások ellen lázadók” (9%), akik egy demokratikusabb EU-t szeretnének, ahol a hatalom visszakerülne a nemzetállamokhoz. Ennek a csoportnak a tagjai gondolják azt is, hogy minden tagállamnak arányosan kéne befogadnia menekülteket.
„Frusztrált EU-párti”-ként definiálhatók azok (9%), akik mélyebben integrált uniót akarnak, amit progresszív értékek visznek előre. Támogatják azt az elképzelést, hogy a gazdagabb tagállamoknak segíteniük kell a szegényebbeket.
Végül a legkevesebben a „föderalisták” vannak (8%), akik szerint az Európai Egyesült Államok létrehozására lenne szükség.
„A politikai vezetők számára a legnagyobb kihívás, hogy eljussanak a legnagyobb törzshöz, melyet mi hezitáló európaiaknak hívunk. Ez a legnagyobb törzs, és kulcsfontosságú ingadozó csoport a jövő szempontjából” – mondta a Thomas Raines, a tanulmány társszerzője a Politicónak. Szerinte sokan ebből a csoportból ösztönösen támogatják az EU-t, de komoly aggodalmaik is vannak, illetve egyszerűen eltávolodtak a politikától.