Húsz évet is kaphat Venezuelában az, aki a vezetés szerint „gyűlöletet kelt”

2017. november 09. 09:04

A jövő évi elnökválasztás előtt aggasztó a szabad sajtó helyzete a szocialista államban.

2017. november 09. 09:04

Több évtizedes börtönbüntetésekkel fenyegető paragrafusokkal modósította a venezuelai Alkotmányozó Nemzetgyűlés a médiatörvényt – adja közre az Euronews.

Az új, elméletileg a „gyűlöletkeltést” tiltó szabályozás a sajtóra és a közösségi médiára is vonatkozik – nekik hat órán belül el kell távolítaniuk a gyűlöletkeltő tartalmakat felületeikről, különben börtönbüntetéssel sújthatják őket.

A súlyos politikai- és gazdasági válsággal küzdő szocialista Venezuelában jövőre elnökválasztásokat tartanak, így nem meglepő a rezsim sajtószabadságra nézve elég aggasztó döntése. Delcy Rodríguez, az Alkotmányozó Nemzetgyűlés elnöke azt nyilatkozta, a törvény azokra vonatkozik, akik „gyűlöletkeltő, intoleráns, vagy háborúpárti üzeneteket tesznek fel”.

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Cassi
2017. november 09. 16:54
Ha tovább romlik a helyzet, talán még a holokauszttagadást is büntetni fogják.
Lotti
2017. november 09. 11:06
Ilyen az amikor amikor egy diktatúra demokráciásdit játszik.
noMores
2017. november 09. 10:21
Van meg hova fejlodnie a NERnek..
balbako_
2017. november 09. 09:27
Szó szerint ezt teszi a liberális Nyugat! És?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!