Egyre több migráns érkezik Olaszországba a tenger felől

2017. szeptember 21. 11:48

Majdnem kétszer több migráns érkezik Olaszországba a tengeren át Törökországból, mint az év elején – közölte az olasz sajtó csütörtökön. A Frontex európai határ-és partvédelmi ügynökség adatai alapján megállapítható: Törökország a második számú indulási pont Líbia után.

2017. szeptember 21. 11:48

Jelentősen erősödött Olaszországban a tengeren keresztül érkező migránsok száma Törökországból, amely a második számú indulási pont lett Líbia után – ismertette a Frontex európai határ- és partvédelmi ügynökség adatait az olasz sajtó csütörtökön. Az IlSole24Ore gazdasági napilap szerint a Frontex „vészjelzésnek” tartja, hogy év eleje óta 197 százalékkal emelkedett az Olaszországba Törökországból érkező menedékkérők száma a tavalyi év ugyanezen időszakához képest.

Idén már mintegy 3 ezren érték el Törökországból a Földközi-tengeren át a dél-olaszországi partokat. Több mint ezren irakiak voltak, a többiek pakisztániak, irániak, szomáliaiak. Ezzel Törökország a második kiindulási pont lett Líbia után, ahonnan augusztustól jelentősen csökkent az érkezők. Az utóbbi két hónapban hetven százalékkal kevesebben keltek útra Líbiából mint tavaly augusztus-szeptemberben. 

A török útvonalon érkező migráció feltartóztathatatlan – írta az IlSole24Ore. Az újság hozzátette, hogy a Líbiából induló gumicsónakokkal ellentétben, Törökországból vitorlásokkal és kishajókkal kelnek át a tengeren. Az embercsempész bandák ukrán és orosz közvetítőket használnak. Az EU-nak „a Törökországgal kötött migrációs megállapodása még tartja magát, de ennél is fontosabb, hogy a migránsok származási országaival kössünk hasonló megállapodásokat” – nyilatkozta Mario Giro olasz külügyminiszter-helyettes. 

Ezzel egy időben felerősödött az Algériából és főleg Tunéziából érkező migráció. Nicola Garlone tengernagy, az olasz parti őrség parancsnoka szerdán Tunéziában megállapodást írt alá a líbiai nemzeti egységkormány képviselőivel egy tengeri mentési koordinációs központ felállításáról Líbiában. 

(MTI)

Összesen 28 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Akitlosz
2017. szeptember 22. 00:14
Olaszország is majdnem annyira öngyilkos hajlamú ország, mint Németország. A parti őrségük nem az országot védi, hanem a bevándoroltatást intézi és segíti.
n0ri68
2017. szeptember 21. 22:44
Hagyjátok már ezt a hülyeséget, hogy ki beszéli rá őket! A kábeltévék meg az internet korában erre semmi szükség. Az ő szempontjukból tökéletesen érthető, hogy olyan helyre akarnak eljutni, ahol könnyebb az élet. Az embercsempész ipar meg rátelepült. Ennyi. Az NGO-k segítenek azokon, akik vízbefulladnának, tény, de nem ezért jönnek. Ocsmány dolog azokat hobáztatni, akikbe még szorult némi emnberség.
választópolgár
2017. szeptember 21. 22:35
Frontex európai határ- és partvédelmi ügynökség magyarul = az európai polgár adójából fenntartott díjmentes utazási iroda és vizimentőszolgálat bárkinek akárkinek, bódog bódogtalannak és piréznek, akik európába akarnak csónakázni papírok és következmények nélkül.
Morgen
2017. szeptember 21. 18:46
Bizony, bizony, a fizikában is úgy van, ha valami megtelt és még töltenek rá, akkor az kicsordul. Csak az a kérdés, hogy Törökország mikor gondolja úgy, hogy üresen szeretné látni a "poharat". Az UNIO meg álmodozik, magyarozik.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!