Igazi dalos pacsirta lett Magyar Péter a kamerák kereszttüzében (VIDEÓ)
Aztán hátat fordított és elsétált.
Lepra, Zika-vírus, tuberkolózis, sárgaláz: az ezekhez hasonló, szegény országokhoz társított betegségek valójában gyakoribbak a világ legnagyobb gazdaságaiban, mint a fejlődő országokban.
A WHO és a John Hopkins Egyetem tanulmányának adatait felhasználva készült el az az elemzés, amely kimutatta, hogy a G20 országaiban – a világ legnagyobb gazdaságait tömörítő szervezetben – több embert érintenek az úgynevezett „trópusi betegségek”, mint a fejlődő országokban – írta a Die Zeit.
A megbetegedések nagy számának legmarkánsabb oka a szegényebb régiók leszakadása és a nagymértékű országos jövedelemkülönbségek. Példának okáért az USA déli, Mexikói-öböl melletti államaiban 12 millió ember szenved valamilyen, „trópusi betegségekként” összefoglalható kórok valamelyikében, sokan közülük férges megbetegedés áldozatai. A problémát a szegénységen kívül többek között a klímaváltozás, a városiasodás, a menekültek mozgása és a háborúk okozzák az elemzés szerint.
A „szegénységi betegségekként” is megnevezett kórok a fejlett országok közül elsősorban Dél-Európában, az USA déli részén, Brazíliában, Mexikó déli és Argentína északi részén okoznak komoly problémát. Az olyan megbetegedések, mint a malária, a sárgaláz, a lepra, a tuberkolózis, a Dengue-láz és a Zika-vírus több százmillió embert érintenek a G20 elsősorban trópusi éghajlaton fekvő országaiban. A pontos adatok megtalálhatóak az eredeti cikkben.
Komoly lehetőség viszont ez a körülmény a megbetegedések számának visszaszorítására. A G20 országai hatalmas biotechnológiai kapacitással rendelkeznek, sok pénzt fektetnek a kutatás-fejlesztésbe, melynek vívmányait csak saját országaikban alkalmazva megszűntethetnék a „trópusi betegségek” kétharmadát.
A Die Zeit elemzői reménykednek, hogy a hamburgi G20-csúcs ez a fontos téma is felvetődik.