A brit alsóház rábólintott a Brexit megkezdésére

2017. február 01. 21:20

A brit alsóház döntő többséggel, 498:114 arányban megszavazta azt az indítványt, melyben a kormány az 50. cikkely aktiválásához kért felhatalmazást. Ez az a cikkely, amely elindítja az EU-ból való kilépés folyamatát. Az alsóház jóváhagyására a legfelsőbb bíróság januári döntése miatt volt szükség, mely kimondta: parlamenti beleegyezés kell az aktiváláshoz.

2017. február 01. 21:20

A londoni alsóház a várakozásoknak megfelelően jóváhagyta szerdán azt a kormányzati határozattervezetet, amelynek parlamenti elfogadása a legfelsőbb bíróság januári döntése alapján szükséges ahhoz, hogy hivatalosan is elindítsák a brit EU-tagság megszűnéséhez vezető folyamatot.

A képviselők két vitanap után 498:114 arányban szavazták meg azt az indítványt, amelyben a kormány felhatalmazást kér a Lisszaboni Szerződés 50. cikkelyének aktiválásához.

Az 50. cikkely szabályozza, és "aktiválása" hivatalosan elindítja - a kilépési folyamatot. Az eredmény egyetlen percig sem volt kétséges, mert bár az alsóházi törvényhozók nagy többsége a brit EU-tagságot pártolja, legtöbbjük azonban hitet tett az EU-tagságról rendezett tavalyi népszavazás eredményének tiszteletben tartása mellett.

A júniusi referendumon a résztvevők szűk, 51,9 százalékos többsége arra voksolt, hogy az Egyesült Királyság lépjen ki az Európai Unióból. A tervezetről a jövő héten bizottsági szinten tárgyal ismét az alsóház. E tárgyalási szakaszban döntenek érdemben az indítványhoz benyújtott módosító javaslatokról.

(MTI)

Összesen 14 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
trendo
2017. február 02. 08:01
Kíváncsi leszek, hogy ki nevet a végén? Lesz itt még sírás, rívás és a fogaknak csikorgatása :)
Kvasztics Fedor
2017. február 01. 22:37
Tehát, a brit alsóház tartotta magát a népszavazás eredményéhez. Akkor ez most populizmus, vagy a demokrácia megnyilvánulása?
Starlord
2017. február 01. 21:49
Németek baszták el, ha Merkel nem korlátlan német uralmat, és a nácikéhoz hasonló az európai nemzeteket és társadalmakat önkényesen átalakító ki illetve betelepítési programokat akart volna megvalósítani az EU-ban, akkor nem lett volna brexit sem, nem lett volna menekültáradat, nem lett volna bizonytalanság és végül terror.
Lion
2017. február 01. 21:46
A lázadás második éve folytatódik.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!