Még a Rágalmazásellenes Liga is megvédte Muskot a náci váddal szemben
Az amerikai és európai média azt bizonygatja, hogy Elon Musk a beiktatás napján nagy lelkesedésében náci karlendítéssel ünnepelt.
Az orosz elnök szerint az USA-ban zajló belpolitikai küzdelem célja, hogy aláássák Donald Trump legitimitását, és megkössék a kezét, nehogy meg tudja valósítani választási ígéreteit. Putyin szerint akik alá akarják ásni Trump legitimitását, azok ártanak az USA érdekeinek is.
Az Egyesült Államok távozó kormánya alá akarja aknázni Donald Trump megválasztott amerikai elnök legitimitását – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában. Putyin azt követően beszélt erről, hogy fogadta Igor Dodon moldovai államfőt. „Éles belpolitikai küzdelem tanúi vagyunk, noha az elnökválasztási küzdelemnek már vége, és az Donald Trump kétségtelen győzelmével végződött” – mondta az orosz vezető.
Putyin szerint ennek a küzdelemnek több célja van, amelyek közül a legelső „a megválasztott elnök legitimitásának aláaknázása”. Mint mondta, függetlenül attól, hogy valóban így akarják-e, akik így cselekednek, azok ártanak az Egyesült Államok érdekeinek, „és ez a kár hatalmas”. Szavai szerint olyan benyomás alakult ki, hogy az érintettek akár a kijevi Majdanon végbement tüntetésekhez hasonló megmozdulásokat rendezhetnek Washingtonban, így akarva megakadályozni Trump hivatalba lépését. „Másik céljuk, hogy megkössék a megválasztott elnök kezét, és ne hagyják beváltani a választások során tett bel- és külpolitikai ígéreteit” – hangoztatta Putyin.
A moldovai államfőt viszont dicsérte
Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője közölte, hogy Putyin és Barack Obama távozó elnök a tervek szerint nem lép többé kapcsolatba egymással. A két vezető legutóbb novemberben, az Ázsiai és Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködés (APEC) csúcstalálkozóján találkozott egymással és mondott kölcsönösen köszönetet egymásnak a közösen elvégzett munkáért.
A Dodonnal folytatott tárgyaláson Putyin támogatásáról biztosította Moldova területi integritását és tömbön kívüli, semleges státusának fenntartását. Kijelentette, hogy Moszkva kész közvetítőként és kezesként fellépni a Dnyeszeren túli konfliktus rendezésében.
Az orosz elnök méltatta Dodont, amiért az felkereste a Dnyeszter menti szakadár köztársaságot, amivel tanúsította, hogy kész a konstruktív párbeszédre és az ország területi épségének helyreállítására. Putyin elégedettségét fejezte ki amiatt, hogy Chisinau aktívabb szerepet akar vállalni a Független Államok Közösségében. Kijelentette: Oroszország azt a tényt szem előtt tartva működik majd együtt Moldovával a kétoldalú gazdasági kapcsolatok helyreállításán, hogy a volt szovjet köztársaságnak érvényes társulási szerződése van az EU-val. Putyin szerint az a tény, ugyanúgy, mint Ukrajna esetében, kockázatot hordoz magában, ugyanakkor nem zárta ki az orosz-moldovai-uniós háromoldalú együttműködés lehetőségét. (MTI)