Drámai beismerés: elszabadult a pokol Nagy-Britanniában, az ország teljesen kiszolgáltatottá vált
Az új törvénymódosításban bízik a brit miniszterelnök.
Bosnyák és csecsen származású szélsőséges szalafista muszlimok élnek az ausztriai Stájerországban és székhelyén, Grazban a rendvédelmi szervek szerint. Az Ausztriába visszatérő vagy onnan elindulni szándékozó, mintegy 290 szélsőséges iszlám harcos miatt fokozott terrorveszély van az országban.
Stájerország és székhelye, Graz a szélsőségesek egyik fő központja – jelentette ki az osztrák közszolgálati médiának (ORF) a tartományi rendőrség vezetője.
Josef Klamminger azt mondta: a tartományban túlnyomórészt bosnyák és csecsen származású (az iszlám vallás egyik szélsőséges ágaként ismert) szalafisták élnek. „Éberek vagyunk és felkészülünk” – mondta Klamminger pénteken sugárzott nyilatkozatában. A stájerországi rendőrségi vezető közölte: a tizenhatból nyolc grazi mecsetet figyelnek, minden felmerülő ügyet megvizsgálnak. Ehhez a belbiztonsági szervek személyi állományának növelésére volt szükség – mondta Klamminger, megerősítve a terrorelhárítási központ vezetőjének előző napi nyilatkozatát.
Az osztrák alkotmányvédelmi és terrorelhárítási hivatal (BVT) vezetője, Peter Gridling csütörtökön közölte: az Ausztriába visszatérő vagy onnan elindulni szándékozó, mintegy 290 szélsőséges iszlám harcos miatt fokozott terrorveszély van az országban, említése szerint elsősorban Bécsben, Stájerországban és Alsó-Ausztriában.
Egy rendőrségi szakértő még tavasszal arra hívta fel a figyelmet, hogy Stájerországban egyre erősebb iszlamista hálózat épül ki. A Kleine Zeitung című osztrák lapnak adott májusi nyilatkozatában arról beszélt, hogy a korábban az Iszlám Állam (IÁ) szervezetének kötelékében harcoló szélsőségesek főként Grazba tértek vissza. A szakértő, akinek nevét biztonsági okokra hivatkozva nem közölték, úgy tájékoztatta a lapot, hogy Grazban mintegy 400 szalafista él, aki elutasítja az osztrák jogrendet és értékeket, és szigorú iszlám tanítás szerint él. A stájerországi iszlám csoportok szorosan együttműködnek a nemzetközi hálózatokkal – volt olvasható a lapban.
Az osztrák belügyminisztérium tavasszal azt közölte, hogy a lakosság számához viszonyítva Belgium után Ausztriából utaztak a legtöbben Szíriába harcolni. Ausztria ugyanis közel van a balkáni térséghez, és az országban sok csecsen származású ember él – magyarázták.
(MTI)