Két számmal leírható a teljes EU-s gazdaság: egyik tragikusabb, mint a másik
Elszomorító gazdasági elemzést közölt a Telegraph.
Az uniós költségvetés reformját sürgetik német képviselők a Brexit financiális következményei miatt – írja a Die Welt. A költségvetés felülvizsgálatának egyik pontja az lenne, hogy a menekültkérdésben nem szolidáris országok, mint Magyarország és Lengyelország is, kevesebb juttatást kapnának.
A Brexitnek az unió költségvetésére gyakorolt hatása miatt német képviselők alapjaiban reformálnák meg az EU költségvetését, aminek a menekültkérdésben renitens Magyarország és Lengyelország is kárát látná a Die Welt információi szerint.
Inge Gräßle, a Költségvetési Ellenőrző Bizottság CDU-s vezetője szerint szigorúbb feltételeket kellene bevezetni a pénzkifizetésekre vonatkozóan. Az olyan országoktól, akik nem tartják magukat az európai joghoz, illetve olyan államoktól, amelyek a menekültek átvételét vagy regisztrálását nem végzik kielégítő módon, pénzt kellene megvonni – nyilatkozta a Gräßle a Die Weltnek.
A képviselőnő megvonná az óvodák építésére és renoválására szánt összegeket is, mivel ez szerinte egy ország saját feladata. Hozzátette: a cseh golfpályák és görög kecskelegelők karbantartása sem uniós feladat. „Ne legyen a Brexit financiális pluszteher Németország számára!”
Az érvényben lévő uniós költségvetéssel, amely szerint Németország fizeti be és Lengyelország kapja a legnagyobb összeget, annakidején Berlin is egyetértett – kommentálta a reformtörekvéseket Alexander Lambsdorff gróf, az EU-Parlament elnökhelyettese. Viszont kiegészítette azzal, hogy a költségvetés tervbe vett őszi felülvizsgálata során gondoskodni kell arról, hogy Lengyelország és Magyarország szolidárisabb legyen a menekültkérdésben és respektálja az európai értékeket.