Orbán Balázs esete jól mutatja: az értelmiségi elit végül tudományos alapon tudott dönteni
Nézze meg az ELTE rektorát, a legnagyobb és a legrégebbi egyetemünk most bizonyította, képes igazságot szolgáltatni.
A mezőgazdasági, tudományos és egyéb projektekre járó, Brexit után kieső EU-támogatások költségvetésből való pótlására tett ígéretet Philip Hammond brit pénzügyminiszter. Ez évente nagyjából 4,5 milliárd fontba fog kerülni, de ez még így is jóval kevesebb, mint amennyit évente nettó befizetett az EU-nak az Egyesült Királyság.
Garantálni fogja a kincstár, hogy a Brexit után finanszírozni fogja az EU által támogatott mezőgazdasági, tudományos és egyéb brit projekteket – közölte Philip Hammond brit pénzügyminiszter.
Az EU által kifejezetten a mezőgazdasági szektornak nyújtott támogatás folyósítása 2020-ig még folytatódni fog. Az erősen szubvencionált EU-s mezőgazdasági politikának köszönhetően a KAP-program keretében nagyjából évi hárommilliárd fontnyi támogatást kapnak a brit termelők jelenleg.
A strukturális és befektetési támogatásokat, valamint a Horizont tudományos kutatási támogatást viszont akár már előbb is a brit kormány fogja kipótolni a pénzügyminiszter ígérete szerint.
Ez évente nagyjából 4,5 milliárd fontos kiadást jelent majd a költségvetésnek. (Összehasonlításképp érdemes megemlíteni, hogy az Egyesült Királyság ennél jóval többet, nettó 11,5 milliárd eurót fizetett be az EU-s kasszába tavaly.)
A walesi, az északír és a skót kormány kevesli a garanciát, mert ez kevesebb annál, amit az ő régióik EU-tagként kapnának – foglalja össze a BBC.