Erre a születésnapi ajándékra senki sem számított: a németek óriási többsége elzavarná a Merz-kabinetet

Egyéves az CDU-CSU-SPD-koalíció! Mutatjuk a berlini kormány mérlegét.

A munkajogi reformok ellen tüntetnek a diákok Franciaországban, ugyanis az átfogó reformcsomagban megkönnyítené a kormány az elbocsátásokat, valamint lehetővé tenné a rugalmasabb munkaidő-beosztást.
Március eleje óta folynak a diákok által szervezett tiltakozások a kormány munkajogi reformja ellen. Már történtek atrocitások és könnygázos oszlatás is, hiába nyújtottak be nyolcszáz módosító javaslatot és hiába tett engedményeket a kormány – tudósít az Euronews.
A tervezetben megkönnyítené a kormány az elbocsátásokat, valamint lehetővé tenné a rugalmasabb munkaidő-beosztást, a végkielégítések maximalizálásáról azonban lemondott a kormány a tüntetések hatására.
