Nagy botrány jön: saját testükkel védenék az illegális bevándorlókat Trumpéktól Denverben
Ötezren leszünk, és még ötvenezren, ha jöttök. Jobb ha nem szórakoztok velünk! – üzente a megválasztott elnöknek a szélsőséges demokrata polgármester.
A New Yorkot több mint tíz éven át vezető Michael Bloomberg gondolkozik azon, hogy független jelöltként elindul a 2016-os amerikai elnökválasztáson. Hillary Clinton szerint Bloombergnek fölösleges beszállnia az elnökválasztási küzdelembe. Szerinte az egykori New York-i polgármester amúgy is csak akkor indulna, ha nem ő lenne a demokrata elnökjelölt; ugyanakkor Clinton biztos abban, hogy ő lesz a demokraták indulója.
Michael Bloomberg, New York milliárdos volt polgármestere fontolgatja, hogy beszáll az amerikai elnökválasztási küzdelembe. A korábban demokrata, majd republikánus színekben politizáló üzletember ezúttal függetlenként indulna – írta Bloomberg környezetéből származó hírekre hivatkozva a The New York Times című lap szombaton. A lap szerint Bloomberg – aki 2002 és 2013 között volt New York polgármestere-, felkérte közeli munkatársait, hogy készítsenek kampánytervet az esetleges elnökjelöltséghez. Egyúttal jelezte barátainak és üzlettársainak, hogy legalább egymilliárd dollárt hajlandó áldozni a saját vagyonából a novemberi elnökválasztás kampányára. A 73 éves üzletember márciusig adott magának időt arra, hogy eldöntse: valóban beszáll-e a Fehér Házért folyó küzdelembe.
Az amerikai elnökválasztást még soha nem nyerte meg független jelölt. Ám a pénzügyi élet központjának tartott Wall Streettel szoros kapcsolatokat ápoló és társadalmi kérdésekben liberális nézeteket valló Bloomberg lát a maga számára esélyt, kivált abban az esetben, ha a republikánusok Donald Trump milliárdos üzletembert, a demokraták pedig Bernie Sanders vermonti szenátort választják elnökjelöltjüknek. A The New York Times szerint Bloomberget éppen a demokraták – szerinte elkeserítő – kampánya készteti arra, hogy fontolóra vegye indulását az elnökségért
Clinton biztos a jelöltségében
Hillary Clinton, a Demokrata Párt legesélyesebb elnökjelölt-aspiránsa biztos abban, hogy ezúttal ő lesz pártja jelöltje az elnökválasztáson. Clinton minderről az egyik televíziós csatorna vasárnapi politikai vitaműsorában beszélt. A volt külügyminiszter – aki 2008-ban egyszer már pályázott pártján belül az elnökjelöltségre – az NBC televízió Meet the Press című tekintélyes műsorának vendége volt. Bizakodónak mondta magát minden tekintetben, annak ellenére is, hogy pártbéli nagy vetélytársa, Bernie Sanders vermonti szenátor támogatottsága egyre erősödik, és hogy Michael Bloomberg volt New York-i polgármester is kiszivárogtatta, hogy független jelöltként fontolgatja indulását az elnökségért.
Clinton kijelentette: Bloombergnek teljesen szükségtelen beszállnia az elnökségért folyó versenybe. „Ő jó barátom, és úgy értelmeztem azt, amit erről olvastam, hogy akkor venné fontolóra az indulást, ha nem engem jelölnének, úgyhogy megszabadítom őt ettől a tehertől, megszerzem a jelöltséget, így neki nem kell indulnia” – fogalmazott Hillary Clinton Bloomberg esetleges indulására reagálva.
Az interjúban részletesen felsorolta, hogy – az egészségügytől a fegyverviselés szigorításán át a külpolitikáig – miben is különbözik az ő programja Bernie Sandersétől. „A tapasztalataim, különösen a külügyminiszterként eltöltött éveim tapasztalatai, az Obama elnökkel együtt végzett munkám, szerintem mindez olyasmi, amit az emberek komolyan számba vesznek majd” – mondta Hillary Clinton.
Nem tart az FBI-vizsgálattól
A műsorban természetesen szóba került az is, ami miatt az utóbbi hetekben a legtöbbet támadták: hogy előadásaiért óriási összegeket kapott Wall Street-i pénzügyi elemzőcégektől. Amikor a szerkesztő-műsorvezető, Chuck Todd szóba hozta ezt, Clinton így válaszolt: „Nézze, én egészségügyi dolgozóktól autókereskedőkig egy sor, különböző hallgatóságnak tartottam előadást, és azt hiszem, hogy érdekelte is őket, hiszen a világ dolgairól beszéltünk, külügyminiszterségem éveiről, és az embereket érdekelte amit láttam, amit gondolok” – mondta, és kijelentette, hogy a Goldman Sachsnál tartott előadásaiért kapott összegért cserében a cég nem vár el tőle semmilyen viszonzást, ha elnökké választanák.
Hillary Clinton kitartott amellett, hogy az ellene folyó FBI-vizsgálat – amelyet azért indítottak, mert külügyminisztersége idején a hivatalos levelezését magán postafiókján keresztül bonyolította – egyáltalán nem aggasztja. „Azt nem tudom ellenőrizni, hogy a republikánusok mit szivárogtatnak ki, mik a szándékaik, de a tényeket ismerem” – mondta.