NATO-elnök: A migrációs probléma gyökereire kell összpontosítanunk

2015. szeptember 09. 21:10

A NATO-elnöke szerint a probléma gyökereire kell összpontosítani azokban az országokban, ahonnan a menekültek származnak, és ott kell megoldást találni, csak ez lehete az egyetlen hosszú távú megoldás.

2015. szeptember 09. 21:10

Európának haladéktalanul reagálnia kell a migrációs válságra, míg a NATO-nak inkább a migrációs probléma hosszú távú gyökereire kell összpontosítani – vélekedett Jens Stoltenberg, a NATO főtitkára szerdán este Prágában, miután tárgyalásokat folytatott vendéglátójával, Bohuslav Sobotka cseh miniszterelnökkel.

„Európában azonnali lépésekre van szükségünk, de ugyanakkor szükség van a probléma legfőbb gyökereire összpontosítani azokban az országokban, ahonnan a menekültek származnak” – jelentette ki Stoltenberg újságírók előtt. 

Megjegyezte: éppen a problémák gyökereinek az orvoslása a célja a NATO afganisztáni, iraki vagy jordániai szerepvállalásának, illetve az észak-afrikai államokkal való együttműködésének. A NATO segít ezeknek az államoknak megszilárdítani a belső stabilitásukat.

„Hosszú távon ez az egyetlen megoldás” – húzta alá Jens Stoltenberg. Kérdésre válaszolva elutasította, hogy a NATO valamiféle nagyobb akcióval bekapcsolódna a migrációs válság megoldásába. Hasonló véleményt fogalmazott meg a cseh kormányfő is, aki szerint a  migráció ellenőrzése nem tartozik a NATO feladatai közé.

„A NATO jelenleg példátlan biztonsági kihívásnak van kitéve. Délről és északról is fenyegetések érkeznek. Eltérő jellegűek ugyan, de egyforma figyelmet érdemelnek” –vélekedett Bohuslav Sobotka.

Összesen 21 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kjkj945
2015. szeptember 10. 12:24
IS IS Allahu akbar.
Gregorius
2015. szeptember 09. 22:17
Végre rájöttek arra, hogy az egymás ellen harcoló csoportok (Asszad, oroszok, USA, Irán, törökök, kurdok és az ISIS) között kell valamilyen kompromisszumos békét teremteni, és akkor a szírek inkább otthon maradnak, illetve visszamennek. (Erről, azaz az otthonmaradásról írt ma este az Index egy jó helyszíni riportot.) Szerintem ugyan az ISIS-t inkább meg kell törni.
tango47
2015. szeptember 09. 21:25
A hosszútávú tervek ráérnek. A rövidtávúak (pl. Európa határainak megvédése) viszont nem A stabilitás megteremtése általában anarchiába torkollik, ha azt háborúval próbálják meg elérni. Ez kisértetiesen hasonlít a béketábor annó hirdetett jelszavára a "békeharc"-ra, ami már önmagában bornírtság volt.
Morgen
2015. szeptember 09. 21:21
A bécsi cukrászok nem tudták, mire mondanak igent, amikor szavaztak. Most majd megtudják/megtudjuk, annyi biztos. Benne vagyunk mindenben nyakig.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!