Példátlanul eredményes Orbán Viktor módszere – a svéd miniszterelnök és az osztrák kancellár felszólította az EU-t
Az ügy első fejleményei már tavasszal várhatóak.
Először vizsgálták átfogóan, hogy jogos-e a félelem, hogy a menekültek különböző fertőzéseket hoznak be Európába. A reprezentatív felmérést a müncheni műszaki egyetem orvosai és pszichológusai végezték, írja a Heti Válasz Online.
Reprezentatív felmérést végeztek a müncheni egyetem orvosai és pszichológusai, a szakértők száz szír gyermeket vizsgáltak meg, arra keresték a választ, hogy milyen mentális és fizikai állapotban vannak a menekültek, hordoznak-e a fertőzéseket.
A gyerekek egyharmadánál találtak valamilyen pszichés problémát. A tudósok elmondták, több gyermeknél alakult ki poszttraumás stressz a jelenlegi helyzet miatt, ez pedig figyelemzavarban, viselkedési problémákban nyilvánulhat meg.
A gyermekek hatvan százaléka több mint tíz hónapja van úton, a bizonytalanság, a háborús tapasztalatok, az otthontól való elszakítottság nagy mértékben növelik a traumák kialakulásának esélyeit. A kiskorúak ötvenkilenc százaléka érzi magát társadalmilag elszigetelve, huszonöt százalékuk tapasztalt hátrányos megkülönböztetést. Az intézmény egyik professzora szerint ezért is olyan fontos, hogy a menekültek befogadó kultúrára találjanak, hiszen ez segíthet megelőzni a traumák kialakulását.
Összességében a gyermekek nyolcvankét százaléka szenved valamilyen betegségben. Ám ezek nem feltétlenül komoly kórságok. Huszonöt százaléka légúti megbetegedés, hatvanöt százaléka fogszuvasodás. A gyerekek tíz százalékának volt olyan súlyos az állapota, hogy azonnali kezelésre szorult. A legaggasztóbb tény azonban az, hogy a vizsgált gyermekek negyvenkét százalékánál hiányzott valamilyen kötelező védőoltás.