Kimondta az igazságot az abortuszról egy francia TV csatorna – hatalmas bírságot kaptak érte
Arra hivatkoztak, hogy a magzat nem tekinthető élőlénynek, így az abortusz nem minősíthető halálozási oknak.
Három migráns felmászott egy Csalagútban haladó teherautó-konvojra, az egyiküket holtan találták. Az alagút hat szakasza közül az egyiket lezárták a baleset vizsgálatának idejére, de a forgalmat nem függesztették fel Franciaország és az Egyesült Királyság között.
Baleset következtében meghalt kedd reggel egy illegális bevándorló a Nagy-Britanniát Franciaországgal összekötő Csatorna-alagútban. A szerencsétlenség jelentős fennakadásokat idézett elő a forgalomban – közölte a helyi prefektúra. A France Info francia hírrádió tudósítása szerint a baleset körülményeiről egyelőre annyi ismeretes, hogy reggel 6 óra körül három migráns felmászott egy teherautóra, amely egy konvoj részeként a francia oldalról a brit oldal felé tartott. Nem sokkal később az egyikük holttestét megtalálták a hatóságok. Az alagút hat szakasza közül az egyiket lezárták a baleset vizsgálatának idejére, de a forgalmat nem függesztették fel az alagútban.
„Miután migránsokat észleltünk az egyik teherszállító konvojban, kora reggel, a konvojt azonnal leállítottuk” – közölte a prefektúra. A francia rendőrség és a határőrség biztonsági átvizsgálása során találták meg a hatóságok a holttestet. „A közlekedést rövid időre háromnegyed 6-kor felfüggesztettük a brit irányba” – tette hozzá a prefektúra. A baleset körülményeinek kivizsgálása jelenleg is folyamatban van.
Az Eurotunnel délelőtt 10 óra után jelentette be a Twitteren, hogy mintegy három órás késére kell számítani a Nagy-Britannia felől érkező konvojok esetében, s egy órára a Franciaország felől indulóknál. A kamionok teherszállító vasúti konvojokban haladnak át az alagúton. A Párizst Londonnal összekötő szuperexpressz-vonatokat üzemeltető Eurostar szintén a közösségi oldalakon jelezte, hogy a vonatok késéssel közlekednek, mert az alagutat egy „teherszállító vonatba történt behatolás miatt” le kellett zárni.
Az utóbbi napokban ez a második haláleset az alagútban: tíz nappal ezelőtt egy etióp állampolgár halt meg ugyanitt. Az alagutat üzemeltető Eurotunnel társaság akkor a francia rendőrséget azzal vádolta, hogy hagyják a migránsokat bejutni az alagútba, de ezt a hatóságok azonnal cáfolták. A férfi, aki egy mozgó vonatra próbált feljutni, egy betonoszlopnak csapódott és szörnyethalt.
A La Manche csatorna alatti alagút az európai kontinenst Nagy-Britanniával összekötő legfőbb útvonal, amelyen keresztül mindennap több száz migráns próbál illegális módon, kamionokban elrejtőzve átjutni.
Calais kikötővárosa évtizedek óta a szegény vagy háború sújtotta országokból –Szíriából, Afganisztánból, Szudánból és Irakból – érkezők fontos célpontja, a bevándorlók innen akarnak továbbutazni Nagy-Britanniába, munkalehetőség reményében. A környékbeli erdőkben létesült illegális telepen folyamatosan több százan élnek, de a számuk áprilisban hirtelen megugrott, amikor az olasz partokra érkezett bevándorlók egy része Franciaországba ment tovább, a becslések szerint jelenleg mintegy 3 ezren várakoznak átjutásra.