Alekszisz Ciprasz abban bízott, hogy a népszavazás majd hozzásegíti Görögországot egy jobb egyezséghez, viszont az történt, hogy a hitelezők bosszút álltak a referendum miatt és még szigorúbb megszorításokat kényszerítettek ki – mondta a görög kormányfő az állami tévének adott interjúban. Bírálta a megállapodás létrejöttének módját is: mint mondta, az egyezség az erős államok Görögországra gyakorolt nyomásának a következménye. A nyomásgyakorlásnak ez a módja nincs összhangban Európa hagyományaival – tette hozzá.
A görög miniszterelnök nem is hisz a megállapodásban, de végre fogja azt hajtani és vállalja érte a felelősséget. Hozzátette: az egyezségben foglalt fiskális kiigazítások még mindig jobbak, mintha a közalkalmazotti fizetéseket és a nyugdíjakat kellene csökkenteni. A pozitívumokkal kapcsolatban hangsúlyozta: még ebben az évben vitát folytatnak az adósságok átütemezéséről, valamint egy 35 milliárd eurós beruházási programról. Ha ezek az intézkedések megvalósulnak, akkor végérvényesen elháríthatják a Görögország távozását az euróövezetből.
A görög parlament várhatóan szerda este szavaz a reformintézkedések első csomagjáról, amelynek elfogadását egy kedd este nyilvánosságra hozott közvélemény-kutatás szerint a lakosság 70 százaléka támogatja – írja a Magyar Nemzet.