Luxemburgi adókönnyítések: Juncker megbánta

2014. november 28. 09:08

Utólag bánja Jean-Claude Juncker, hogy nem ellenőrizték szigorúbban a nagyvállalatokkal kötött adómegállapodásokat. Erről az Európai Bizottság elnöke a Financial Times-nak nyilatkozott. Mint mondta, nem más országok elől akarták elszívni az adóbevételeket a könnyítéssel, hanem csak külföldi cégeket akartak az országba csábítani.

2014. november 28. 09:08

Sajnálatát fejezte ki Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke a sajtó célkeresztjébe került adómegállapodások miatt a Financial Times brit gazdasági, politikai napilapnak nyilatkozva.

Juncker közölte: nem az volt a céljuk, hogy más országok elől elszívják az adóbevételeket, nem is lobbiztak ezért soha. A luxemburgi adópolitika célja szerinte az volt, hogy jövőorientált külföldi cégeket csábítsanak az országba, mert a gazdaság túlontúl függővé vált a monolit bankrendszertől. Juncker utólag most már úgy látja, kormányának szigorúbban kellett volna ellenőriznie a nagyvállalatokkal kötött megállapodásokat.

Mindenki tudta, hogy Luxemburgban léteznek ilyen adómegállapodások, ahogyan más országokban is. Meg kellett volna változtatnunk a törvényt, hogy a pénzügyminiszter is beleszólhasson ezekbe a döntésekbe, amit a törvényeink nem tesznek lehetővé” – nyomatékosította ismételten Juncker, hogy a megállapodásokról az adóhivatal, és nem a kormány döntött.

A politikus szerint sem a bizottság ellen benyújtott, majd végül leszavazott bizalmatlansági indítvány, sem a botrány nem fog ártani hivatalának a brüsszeli testület élén.

Összesen 27 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
USsange
2014. november 28. 13:46
"Meg kellett volna változtatnunk a törvényt, hogy a pénzügyminiszter is beleszólhasson ezekbe a döntésekbe, amit a törvényeink nem tesznek lehetővé” – nyomatékosította ismételten Juncker" Az miért van, hogy Magyarország nem érvelhet azzal, hogy " a törvényeink nem teszik lehetővé"? Mert, ha ilyen helyzet áll fenn, akkor az EU ránk parancsol, hogy meg kell változtatni a törvényt.
Brigadéros
2014. november 28. 13:18
Na, akkor most azonnal álljunk meg!!! Ha a Vida Ildikót minden bizonyíték nélkül kitiltották az USA-ból, akkor most mi a helyzet Junckerrel?!? Mert ezek után ő, meg a kormánytisztviselői, meg az összes érintett multi vezetői ki kell, hogy tiltva legyenek az USA-ból , mert ha nem így van, akkor O. elnök úr nyugodtan feldugh@tja magának azt az ominózus elnöki rendeletet...
thymian
2014. november 28. 11:43
Az egész EU egy nagy sz@rkupac, aminek az ideje meg van számolva. Mellesleg az, hogy mi támogatást adunk a multiknak, hogy úgymond idecsábítsuk őket, ugyanez a kategória.
Forsz
2014. november 28. 10:54
Juncker megbánta. Nem is lehetne tagadni, hogy ez az egész Európa Unió egy nyugati beltenyészet, amelynek a későn jött tagjai csak kívülről - az utcáról - a kirakatüveghez nyomott arccal bámulják a benti dáridót, amit az exkluzív kiváltságosak maguk közt folytatnak. Juncker megbánta és a belterjes sóhivatal a megbánást elfogadta. Ebben az Unióban mindent lehet, csak meg kell bánni. Persze, ez nem érvényes mindenkire. A megbánás, mint felmentési lehetőség, csak a 0 és a 15-ös hosszúsági fok között és a Pireneusoktól északra érvényes.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!