Tusk: „Szánalmas, hogy Európában egyesek félnek Oroszország potenciáljától!"
A lengyel miniszterelnök azt is kijelentette: az illegális migrációt nem szükséges nacionalista vagy idegengyűlölő eszmékkel kezelni.
Macedóniának vissza kell lépnie a Déli Áramlat megépítésétől, vagy újra kell tárgyalnia az erről szóló megállapodást, hogyha az EU tagja akar lenni - írja az EUobserver. Ezt az Európai Energiaközösség elnöke, Janez Kopac üzente meg a dél-európai országnak.
Macedónia a Gazprommal tárgyalt arról, hogy a Szerbián, Bulgárián és Magyarországon át Ausztriába tartó orosz Déli Áramlat vezetékének legyen leágazása Macedónia felé is. Az EU ellenzi a Déli Áramlat-projektet, ennek megfelelően a bécsi székhelyű, EU-s, valamint nyugat-balkáni országokat, valamint Ukrajnát és Moldovát tömörítő Európai Energiaközösség vezetője megüzente Skopjénak: nem lehet az EU tagja, ha ragaszkodnak a Déli Áramlat megépítéséhez. Janez Kopac szerint a Gazprommal kötött megállapodás nincs összhangban az uniós joggal.
Az EU szerint jelenlegi formájában a Déli Áramlat-projekt sértené az EU monopóliumok ellen hozott törvényeit. Magyarország Rogán Antal javaslatára pár napja fogadott el egy törvénymódosítást, mely alapján akár az EU beleegyezése és nemzetközi tárgyalások nélkül is megépítheti a gázvezeték hazai szakaszát.