Nem telik kenőpénzre a görögöknek

2012. augusztus 01. 11:39

A válság miatt visszaszorult a korrupció Görögországban, mivel nincs rá pénz. A feltárt esetekben sem nagy összegű csalásokról van szó.

2012. augusztus 01. 11:39

Jelentősen visszaszorult a korrupció Görögországban, mert nincs rá pénz. A legutóbbi, 2011-es évre vonatkozó felmérés szerint leginkább az egészségügy és az adóhatóság érintett korrupcióban. „A válság ugyan nem számolta fel magát a korrupciót, de nagyban mérsékelte a megvesztegetési pénzeket. Nincsenek már súlyos korrupciós esetek, hatalmas összegű csalások” – mondta Leandrosz Rakincisz, akinek fő feladata feltárni a közszféra korrupciós ügyeit.

Rakincisz éves jelentésében beszámolt arról, hogy 1403 korrupciós ügyben tartatott vizsgálatot, de ezek közül csak 393 esetben kezdődött ügyészi eljárás. Ezekben sem milliókról van szó.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Brüsszel utolsó órái: „Nem fogják ingyen adni, hogy eltakarodjanak!”

Brüsszel utolsó órái: „Nem fogják ingyen adni, hogy eltakarodjanak!”
Tovább a cikkhezchevron

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!