Netanjahu rámutatott, hogy a bulgáriai tengerparti városban elkövetett robbantás – amely öt izraeli turista és a bolgár buszsofőr életét követelte – emlékeztetett arra a merényletkísérletre, amelyben részt vett a Hezbollah egy állítólagos tagja is, és amelyet július elején Cipruson sikerült megakadályoznia a ciprusi és az izraeli titkosszolgálatnak.
Benjámin Netanjahu úgy nyilatkozott: a Moszad és hazájának más hírszerző szervei egyéb olyan információk birtokába is jutottak, amelyek szerint Teherán és a Hezbollah áll a szerdai merénylet mögött. Az izraeli kormányfő kijelentette, hogy az iszlám köztársaság és a libanoni militáns szervezet az elmúlt két év során 24 országban tervezett merényleteket izraeli és nyugati célpontok ellen. „Megkérdőjelezhetetlen... információnk van arról, hogy ez (a burgaszi merénylet) az Irán által támogatott Hezbollah műve” – mondta Benjámin Netanjahu.
Az izraeli kormányfő megtorlást helyezett kilátásba a Hezbollahhal és Iránnal szemben is, de ezzel kapcsolatban nem bocsátkozott részletekbe. Mint hangsúlyozta, a merénylet ismét rávilágított arra, miért nem szabad engedni, hogy Teherán nukleáris fegyverhez jusson.
Az Egyesült Államok kormánya nyilvánosan eddig sem Iránt, sem a Hezbollahot nem gyanúsította meg a burgaszi terrortámadással. Amerikai tisztségviselők ugyanakkor – nem hivatalosan – hangot adtak annak a véleményüknek, hogy a támadás több mozzanata is emlékeztet azokra a merényletekre, amelyeket Teherán és Hezbollah közösen követett el. Ilyen például az, hogy egy öngyilkos merénylő harmadik országban támadott meg izraeli civileket.
A The Wall Street Journal információi szerint a bolgár nyomozók jelenleg arra próbálnak meg bizonyítékot találni, hogy a gyanúnak megfelelően valóban Svédországig vezetnek-e vissza a merénylő nyomai. A rendőrségnek nem sikerült beazonosítani az elkövető ujjlenyomatait, akinek DNS-ét svéd szakértők is vizsgálják – egyelőre eredménytelenül. A bolgár hatóságok próbálják megtalálni a tettes egy feltételezett cinkosát is.
Irán és a Hezbollah cáfolta, hogy köze lenne a bulgáriai terrortámadáshoz.
Netanjahu egyébként vasárnap először jelentette ki nyilvánosan, hogy országa beavatkozásra kényszerülhet Szíriában, amennyiben bizonyíték kerülne felszínre azzal kapcsolatban, hogy Bassár el-Aszad szíriai elnök vegyi fegyverei a Hezbollah, vagy más szélsőséges csoport birtokába kerülhetnek. „Fontolóra kell majd vennünk, hogy milyen lépéseket tegyünk. Törekszem én ilyen akcióra? Nem. Kizárom azt? Nem” – nyilatkozott Netanjahu a Fox News televíziós csatornának.