Nem indul újra Radicová

2011. október 25. 13:44

A szlovák miniszterelnök bejelentette: nem indul a tavaszi előrehozott választáson.

2011. október 25. 13:44

Kedden hivatalosan is bejelentette Iveta Radičova miniszterelnök, egyben a Szlovák Demokratikus és Keresztény Unió (SDKU) alelnöke, hogy nem indul a márciusi előre hozott parlamenti választáson. Új voksolást azért kell tartani, mert a négypárti kormánykoalíció megbukott a görögöknek nyújtandó EU-s mentőcsomaggal kapcsolatos eltérő álláspontokon.

A pozsonyi sajtó szerint Radicová nem vonul ki a nagypolitikából, hanem 2009 után ismét megmérettetné magát a következő államfőválasztáson. Más sajtóinformációk szerint viszont saját párt létrehozásában gondolkozik.

Radičova hosszabb ideje az egyetlen szlovák politikus, akinek népszerűsége megközelíti Robert Ficoét.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Készenlétben az Európai Parlament: így üzenhetnek Magyar Péternek az elmúlt hetek kudarcai után

Készenlétben az Európai Parlament: így üzenhetnek Magyar Péternek az elmúlt hetek kudarcai után
Tovább a cikkhezchevron

Összesen 1 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
morfondír
2011. október 25. 14:21
Esély a radicalovák-nak.
Válasz erre
0
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!