3,51 milliárd forintot kapunk az EU-tól a szőlőkivágás támogatására.
2009. november 27. 16:37
p
0
0
6
Mentés
Magyarország a 2009/2010-es borpiaci évben 3,51 milliárd forintot kap az Európai Uniótól a szőlőkivágás támogatására. A borpiaci évre 4.406 kérelem érkezett be a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalhoz (MVH). Az igényelt terület nagysága pedig 3.075 hektár volt. A tavalyi pénzügyi keret kimerülése miatt áthozott elfogadott kérelmekkel együtt jóváhagyott támogatási igény 7 milliárd forint.
Az unió az e célra rendelkezésre álló források visszaosztásának eredményeként miatt - ez az idén Magyarország számára 50,125 százalék - 3,51 milliárd forintot ad a szőlőkivágás támogatására. A 2008/2009. borpiaci évben a szőlő-bortermelő tagállamok által jóváhagyott igényeket az EU 45,9 százalékra osztotta vissza. A kivágott terület nagysága 1.424 hektár, a kifizetett támogatás összege pedig 2,3 milliárd forint volt. Az MVH a múlt héten kezdte postázni a szőlőkivágási engedélyeket az idevonatkozó rendeletben előírt sorrend alapján.
Az engedélyeket 2010. január 31-ig megkapják az érintettekAz ültetvények kivágását kizárólag a jogerős engedély birtokában lehet megkezdeni, majd annak megtörténtét be kell jelenteni az MVH-nak. A hivatal pedig a kivágás elvégzésének ellenőrzését követően fizeti ki a támogatást. (MTI)
Amerikában tojáshiány árnyékolja be a húsvéti ünnepet, ami azt jelzi, hogy a világ legjobb fehérjeforrásának tartott élelmiszer nem annyira alapvető, mint gondoljuk. Itthon szerencsére nem kell készlethiánytól tartani, de a tojástermelőkre nehezedő terhek miatt ez megváltozhat.
Immár a világ legnépesebb országa, amely jól felfogott érdekei mentén manőverezik a világrendváltozás viharában. Riportunk a magát ősi nevén egyre gyakrabban Bharatnak hívó Indiából.
„Az egész hídon demonstrálhatunk: a gyalogosok kizárólag a járdán, az autósok az úttesten, úgy, hogy közben szépen közlekedik és továbbhalad mindenki” – írja Dézsy Zoltán dokumentumfilm-rendező a Facebookon.
p
0
0
1
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 6 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
magnamater
2010. július 21. 09:29
Nem szabad kivágni a szőlőket!A borszőlőket át kell oltani csemegeszőlőre. A bor nehezen értékesíthető, túltermelés van belőle külföldon,csak a minőségi borok adhatók el. Ám rengeteg méregdrága csemegeszőlőt hoznak be,ami itthon is megtermelhető. Az új fajták finomak, és rezisztensek, nem sok permetezés kell nekik, júliustól novemberig érnek és kitűnő, egészséges népélelmezési cikk lehetne., s ameddig magyar szőlő is kapható, nem szabad idegenből behozni.
Nincs szükség szőlő termelésre.
Nincs szükség alma termelésre.
Nincs szükség cukorrépatarmelésre.
Nincs szükség tej termelésre.
Nincs szükség hús termelésre.
Nincs szükség dinnye termelésre.
.....
Nincs szükség termelésre.
Mert minden kapható a TESCO-ban.
Nincs szükség fiatal munkaerőre, mert tapasztalatlanok.
Nincs szükség idősebb munkaerőre, mert elavult a tudásuk.
Nincs szükség fiatal nőre, mert szülni fog.
Nincs szükség gyerekes anyára, mert megbetegszik a gyereke.
Nincs szükség betegekre, mert sok pénzbe kerülnek.
Nincs szükség öregekre, mert sok pénzbe kerülnek.
Nincs szükség gyerekekre, mert sok pénzbe kerülnek.
.........
Nincs szükség tanítókra, mert sok pénzbe kerülnek.
Nincs szükség orvosokra, mert sok pénzbe kerülnek.
Nincs szükség mérnökökre, mert máshol olcsóbban megcsinálják.
Nincs szükség munkásokra, termelésre, mert máshol olcsóbban megcsinálják.
.............
Nincs szükség kultúrára, mert sok pénzbe kerül.
Nics szükség korházakra, mert sok pénzbe kerül.
Nincs szükség könyvtárakra, mert sok pénzbe kerül.
Nincs szükség templomokra, szinházakra, zenére, művészetre, mert sok pénzbe kerül.
Nincs szükség falvakra, mert elavult képződmények.
Nincs szükség közösségekre, mert veszélyesek.
.........
Csak kiszolgáltatott fogyasztó lényekre van szükség, AMELYEK maximális profitot termelnek.