Amit tudni akarsz a liberalizmusról (de nem merted megkérdezni)
A liberálisok igazsága és ígérete nemcsak megragadhatatlan, hanem a szavazói támogatást sem érdemli meg. Könyvrecenzió!
Sokat dicsérte a magyar kormányt az MCC Feszten tartott előadásán az amerikai politikai kommentátor.
A fordítás pontos, de a címet megváltoztattuk mivel a demokraták itt liberálisok – kezdte előadását az MCC Feszten, Esztergomban a nagyszínpadon Michael Knowles, a Miért is szavazzunk a libernyákokra? című, Alapjogokért Központ által kiadott könyv szerzője. A könyv üres lapokból áll.
Ezt is ajánljuk a témában
A liberálisok igazsága és ígérete nemcsak megragadhatatlan, hanem a szavazói támogatást sem érdemli meg. Könyvrecenzió!
Knowles kifejtette: emlékszik, hogy a 2018 választások után, amikor a magyarok a nagyszrű Orbánra szavaztak, azt írták, hogy ez veszélyes a demokráciára. A New York Times azt írta, a demokrácia haldoklik Magyarországon. De miért? Mert a népek olyasvalakire szavaztak, akik a média nem szeret. Amikor ők demokráciáról beszélnek, nem a demokráciára, hanem a liberalizmusra gondolnak, ami nem azonos a demokráciával – tette hozzá az amerikai politikai kommentátor.
Hozzátette, hogy szerte a nyugaton azt mondták a népek: nem. Példái voltak Trump, a Brexit és Orbán. Knowles elismerően mondta: a magyarok konzisztensen a liberálisok ellenségeire szavaznak. Magyarországra támogatta a családalapítást, a gyermekeket, megvédte őket, és a saját népére helyezte a hangsúlyt a bevándorlás helyett. Semmi extra, józan ész, de pont elég, hogy a világ másik felén felkapják a vizet a liberálisok.
A liberálisok elbizonytalanítják az embereket a házasságot és a családalapítást illetően, támogatják az abortuszt. A liberális rend semlegesnek tartja magát, de nem az. Egyes célokat támogat, más célokat ellenjavall. A gazdasági térben az önzést támogatja – fejtette ki. – A szabadság liberális elképzelése ellentétes a szabadság klasszikus elképzelésével. A nyugati liberálisok a drogok egész garmadáját szeretné liberalizálni, Magyarország pedig szembe megy ezzel. Aki a liberális koncepció szerint szabad, az a vágyai rabszolgája.
A szabad nevelés, a hét szabad művészet célja a klasszikus szabadságeszményre való nevelés, nem úgy, mint a mai nyugati egyetemeken, amelyek nem szabaddá teszik a diákokat, hanem a bűnök rabjává. A szólás- és lelkiismereti szabadság nem célok önmagukban. Minden iskolának tanítania kell valamit. Mire tanítjuk a diákokat? A válasz nem lehet minden és nem lehet semmi. Minden kultúra tisztel valamit. A kultúra, ami a pénzt imádja, materialista lesz. Amelyik Istent imádja, az átistenül – fejtegette Knowles.
Mint magyarázta: a magyar családpolitika teljesen kiakasztotta a nyugatot, legyen szó baloldaliakról vagy libertáriusokról, mivel ők individualisták. Ez a politika nem laissez-fair, mivel bizonyos célok érdekében cselekszik. Azok a nemzetek, amelyek individualista politikát folytattak, szó szerint haldokolnak. Magyarország más utat választott. Ez a különbség egy alapvető filozófiai különbségből fakad. A liberálisoknak az ember egyed, a konzervatívok számára politikai állat. A konzervatívok szerint az emberi természetet kell kiteljesíteni, ami társas.
Végül Michael Knowles kitért a transzneműség kérdéskörére. A liberálisok individualisták, annyira, hogy még azt is elérték, hogy az embereket elválasszák a saját testüktől: ez a transzgenderizmus. A transz átmenet, nemváltás egy rituális öngyilkosság, ami után az előző nevet szó szerint „halott névnek” (deadname) hívják. Ez a lélek elválasztása a testtől. A létrejött test az ellenkező nem groteszk karikatúrája. Holott az ember test és lélek egysége, a kettő nem választható el egymástól probléma nélkül. Látszik, hogy a politika itt antropológiai alapokon nyugszik. De nincs középút: vagy lehet nemet váltani, vagy nem. Vagy lehet ellenkező nemű testbe születni, vagy nem lehet. De ha a transzgenderizmus téves, akkor az mindenki számára téves, és ha téves, akkor nem kellene tolerálnunk senki esetében, mert akkor a hazugság szerint való élést támogatjuk. A transzgenderizmust el kellene tüntetni a közéletből teljes mértékben. A lányok nem lehetnek fiúk.
Mint megjegyezte: a média azt állította, hogy genocídiumot akar, aztán kénytelenek voltak módosítani a szalagcímeket. De miért tették ezt? Mert nem tudtak mit mondani az érveire. A eszméknek következményei vannak, a rossz eszméknek pedig rosszak a következményei.
Knowles leszögezte: Magyarország nyíltan szembefordult a liberalizmussal, amikor Orbán Viktor azt mondta, illiberális demokráciára van szükség. A huszadik század közepéig egyébként a „liberális demokrácia” kifejezés nem nagyon fordult elő a politikai szakirodalomban. A nyugati nemzetek keresztény nemzeteknek gondolták magukat. A magyar miniszterelnök is deklarálta, hogy Magyarország kereszténydemokrácia. Magyarország lelke ma kereszténydemokrata.
Magyarország tíz éve felismerte, hogy ma nem az a fő kérdés, milyen eszmék ütköznek, hanem hogy számítanak-e egyáltalán az eszmék: határok, nem, test. Nem vagyunk szabadon lebegő lelkek, megtestesült lelkek vagyunk. Orbán felismerte, hogy akkor lehet túlélni, ha visszatérünk a keresztény gyökerekhez – zárta beszédét Michael Knowles amerikai politikai kommentátor az MCC Feszten.