Most a következő feladatra kell koncentrálni – mondta Varga Judit igazságügyi miniszter a Hír TV Napi Aktuális című műsorában. A leköszönő miniszter elmondta, hogy még a Fidesz pártvezetésének kell dönteni arról, hogy ki lesz valóban a párt listavezetője a 2024-es EP-választáson.
Köszönetet mondott kollégáinak, hiszen, ahogy fogalmazott, minden olyan feladatot eltudtak végezni a kormányban, amelyet vállalt. A legfontosabbnak azt nevezete, hogy sikerült megállapodni Brüsszellel az igazságügyi csomagról. Továbbá hatalmas előrelépést értek a kondicionalitással kapcsolatban is, mivel már csak a végrehajtási döntések, valamint magasabb EU-s szintű döntések vanna hátra. Az elért eredmények közül kiemelte még az áldozatsegítési rendszer kialakítását, valamint azt is, hogy sikerült egy történelmi léptékű bírói és ügyészi illetményemelést is végrehajtani.